MS v hokeji: Finsko nečekaně prohrálo s Dánskem

Hokejisté Finska senzačně nestačili ve svém úvodním utkání na mistrovství světa v Německu na Dánsko 1:4. V dalších duelech už favorité nezaváhali, Kanada zvítězila nad Itálií 5:1 a Švýcarsko porazilo Lotyšsko 3:1.

Hokejisté Itálie se předčasně radují z branky

Hokejisté Itálie se předčasně radují z branky | Zdroj: ČTK

Finsko - Dánsko 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Ráz duelu určily rychlé branky Dánů, na které sice vzápětí odpověděl Kontiola, ale na víc už Finové neměli. Ve druhé třetiněse naopak opět prosadili Dánové, kteří ve druhé třetině ubránili i sérii oslabení.

00:00 / 00:00

Utkání viděl i zvláštní zpravodaj Radiožurnálu na šampionátu Pavel Petr

Bronzoví medailisté z Olympijských her ve Vancouveru soupeře ve třetí části přestříleli, na vítězství ale nedosáhli. Naopak při power play opět inkasovaliz hole Nielsena.

Branky a nahrávky: 7. Kontiola (Aaltonen, Nummelin) - 3. F. Nielsen (Staal, Jakobsen), 6. Regin (Degn), 22. Jakobsen (Dresler), 60. F. Nielsen. Rozhodčí: Looker (USA), Minář - Kalivoda (oba ČR), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 1:7. Bez využití. Diváci: 11.452.

Švýcarsko - Lotyšsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Ambühl (Brunner, Monnet), 23. Josi (Brunner, Ambühl), 60. Plüss (Bezina) - 43. Meija (Štals, J. Redlihs)

Kanada - Itálie 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Perry (Stamkos, Bourque), 20. Russell (Whitney), 26. Duchene (Whitney, Burns), 31. Stamkos (Duchene, Cumiskey), 58. Bourque (Myers) - 13. Strazzabosco (Plastino, Souza)

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít