Můj nejúžasnější hokejový moment, i když jsem to nezažil, vzpomíná na Nagano Petr Průcha

Právě dnes je to 15 let od chvíle, kdy si čeští hokejisté pověsili v Naganu na krk zlaté olympijské medaile. Triumfem na turnaji století se parta, kterou dal dohromady trenér Ivan Hlinka, zapsala do paměti všech hokejových fanoušků, ale i současných reprezentantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Průcha slaví první gól

Petr Průcha slaví první gól | Zdroj: ČTK

Jedním z nejzkušenějších členů současného národního týmu je Petr Průcha, který jako náctiletý vnímal úspěch českých hokejistů velmi intenzivně.

„Nagano bych řadil k mým nejúžasnějším hokejovým momentům, i když jsem to nezažil na vlastní kůži. Ale pamatuji si, jak jsem celou tu olympiádu snad nechodil do školy jenom proto, abych mohl koukat na hokej. Kvůli posunu času se to vždycky hrálo zrána nebo dopoledne,“ vzpomíná hráč, který momentálně působí v KHL.

A navíc přidává i jedno přání. „Mně bylo 14 let, byl to úžasný moment v mém životě a strašně rád bych byl jedním z těch hokejistů, kteří tu medaili přivezli. Doufejme, že se mi to třeba ještě někdy poštěstí.“

Petr Průcha si pak vybavuje i první zápasy, kdy se jako člen útoku „mladých dravců“ z Pardubic dostal do reprezentace, a potkal osobně některé hrdiny z Nagana.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se současnými hokejovými reprezentanty Petrem Průchou a Tomášem Hertlem mluvil o jejich vzpomínkách na zlaté olympijské Nagano Petr Kadeřábek

„Vzpomínám si z těch prvních Euro Hockey Tour, co jsem odjezdil ještě s Količem (Kolář) a Koukyčem (Koukal), jak jsme si dělali srandu, když jsme někoho střídali, říkali jsme jeho přezdívku a byl to hráč kvalit z NHL nebo Nagana. Hrozně jsme se tomu pak v kabině smáli, že si něco takového můžeme vůbec dovolit,“ usmívá se Petr Průcha.

Podobné vzpomínky má takřka každý, kdo národním týmem za 15 let od naganského triumfu prošel. A to včetně benjamínka Tomáše Hertla, který si ale z pochopitelných důvodů nepamatuje, jak prožíval samotný olympijský turnaj.

„To mi byly čtyři roky, to si moc nepamatuju. Až za čtyři roky, když jsme měli kazetu z celého Nagana, tak jsem to furt sledoval. Kdyby byla jednou možnost se vůbec dostat na olympiádu, tak i za to bych byl nesmírně rád,“ přeje si mladý útočník Slavie.

Třeba právě Tomáš Hertl bude tím, kdo reprezentaci dovede v budoucnosti k zopakování největšího úspěchu českého hokeje.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme