Musím ukázat, že tu nejsem náhodou, ví před startem NHL Tomáš Hertl

Pro Tomáše Hertla v týdnu začne druhá sezona v NHL. Do té první vloni vlétl ve velkém stylu a než ho zranil Dustin Brown z Los Angeles, mluvilo se nahlas třeba i o útoku na cenu pro nejlepšího nováčka. Druhá sezona ale bývá obtížnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl během přípravného utkání s Los Angeles | Zdroj: ČTK

„Určitě se ode mě bude očekávat trošku víc. Když nezahraju, tak všichni řeknou: ‚Ten měl v první sezoně štěstí.‘ Musím ukázat, že na to mám a nejsem tu náhodou. Věřím, že jsem se dobře připravil, a strašně se těším, až to vypukne,“ nemůže se dočkat Tomáš Hertl.

Vše musí zvládnout i po psychické stránce. „S hlavou jsem úplně v pohodě. Když se podívate na jména Thorton, Pavelski, Couture, Marleau… Kluků je hodně a není to všechno jen na mně. Jdu ukázat nejhezčí hokej, co umím,“ vzkazuje dvacetiletý hokejista.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Hertlem mluvil před startem nové sezony NHL reportér ČRo Tomáš Lörincz

Mezi zmíněnými hvězdami Sharks chybí jakékoli další české jméno. Z týmu zmizel i Hertlův průvodce prvními zámořskými krůčky Martin Havlát. „Bude mi hodně chybět. Je to výborný kamarád a hrozně moc mi pomohl. Každému Čechovi chybí, když si nemůže pokecat česky,“ lituje levé křídlo Sharks.

Hertla čeká se San José nepříjemný start, chce překazit oslavy LA Kings

Číst článek

„Aspoň budu víc zapojovat angličtinu, protože teď už to bude hlavně o ní,“ je prý už lepší než vloni, ale k dokonalosti ještě pořádný kus chybí, říká Tomáš Hertl, kterého uslyšíte exkluzivně ve vysílání Radiožurnálu po celou sezonu.

Tomáš Lörincz, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme