Musíme hrát bojovně šedesát minut, shodují se hokejisté Plzně a Brna

S vedením 1:0 na zápasy nastoupí dnes hokejisté Brna ke druhému semifinále play-off České pojišťovny na ledě Plzně. Ani jeden z celků neměl na regeneraci sil příliš mnoho času, vždyť od závěrečné sirény prvního zápasu do úvodního buly toho druhého uběhne pouze něco málo přes 19 hodin.

Semifinále play off hokejové extraligy, 1. zápas HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 26. března v Plzni. Tomáš Vlasák z Plzně (vzadu) a Tomáš Svoboda z Komety Brno | Zdroj: ČTK

„Je to krátká doba, ale zase je to víc než třeba patnáct hodin… Nevím, je to pro oba týmy stejné, nedá se nic dělat. Sil máme dost, teď bude nejlepší dobře zregenerovat, dát si dobré jídlo a jinak každý, co potřebuje – někdo pivo, někdo prášek,“ žertoval vůdce brněnské Komety Tomáš Divíšek.

Hostům se regeneruje o poznání lépe než domácím. Ti sice ještě v polovině zápasu vedli o dvě branky, pak ale přenechali hráčům Komety iniciativu a nakonec odešli z ledu se sklopenými hlavami.

Pro dnešní duel tak budou muset posbírat nejen fyzické, ale hlavně psychické síly a poučit se z chyb, které zapříčinily jejich porážku.

00:00 / 00:00

Hokejisté Plzně a Brna se dnes znovu střetnou v semifinálové sérii play-off. První zápas vyhrála Kometa, Indiáni prahnou po odvetě

„Prostě musíme... Ta série jede rychle, my musíme hrát lépe. Brno nás teď vyškolilo, musíme se vyvarovat vyloučení, ztrát kotoučů na modré čáře, těch tam bylo požehnaně. Za jakéhokoli stavu musíme hrát aktivně šedesát minut. I když budeme prohrávat, protože jinak děláme chyby, které by se nám stávat neměly,“ uvědomuje si plzeňský obránce Jiří Vykoukal.

V ideálním případě by domácí hokejisté měli navázat na úvodních deset minut prvního semifinále, kdy svého soupeře dokonale přehrávali kombinací. Dostávali se do šancí a proměňovali je střelami do prázdné branky. Jenže nedá se předpokládat, že by v euforii hrající Kometa jen nečinně přihlížela.

„Hrajeme teď opravdu dobrý hokej, špatných bylo jen těch úvodních deset minut. Není to pro nás ale ostuda s Plzní v Plzni. Oni hrajou výborně, my zase bojujeme, ani ty naše góly nebyly nijak nádherné, ale propadlo to tam. Budeme bojovat zase,“ slibuje pro dnešní utkání Tomáš Divíšek.

To začne v plzeňské ČEZ aréně v 17 hodin a 40 minut a Radiožurnál u toho nebude chybět.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít