Musíme hrát celých šedesát minut, říká po duelu s Finskem Tomáš Plekanec

Čeští hokejisté prohráli s Finskem druhý duel za sebou. Po debaklu 0:7 z únorových Švédských her tentokrát Finům podlehli v Brně 2:3 v prodloužení. Vítězný gól dal v 63. minutě Tuomas Kiiskinen. V závěrečném duelu se Češi utkají v neděli s Ruskem.

Tomáš Plekanec před finskou brankou během Českých her v Brně

Tomáš Plekanec před finskou brankou během Českých her v Brně | Zdroj: ČTK

"Všichni víme, že první třetina byla z naší strany velice dobrá, ale ta druhá byla špatná, pustili jsme je do přesilovek, nebruslili jsme, tam jsme si ten zápas prohráli. Třetí třetina už byla z obou stran opatrná a podle toho to dopadlo," zhodnotil duel kapitán českého týmu Tomáš Plekanec.

V první třetině jste měli šance na to, aby váš náskok nebyl jen dvoubrankový ...

Určitě, je rozdíl vést 2:0 nebo 3:0. Ale musíme i tak zlepšit takovou tu týmovou hru po celých šedesát minut, dneska jsme nebyli schopni hrát celých 60 minut dobrý hokej, měli jsme vždycky nějaký výpadek, který nás stál výsledek.

00:00 / 00:00

S Tomášem Plekancem mluvil po duelu s Finskem v Brně Pavel Petr

Opakovala se situace ze zápasu se Švédy, protože tam jste také promarnili dvoubrankové vedení ...

Nehrajeme těch 60 minut, navíc se občas necháme zbytečně vyloučit. Potom nejsou někteří kluci v tempu a někteří naopak hrajou moc. To je jedna z věcí, které musíme zlepšit.

Český tým zakončí účinkování na turnaji v neděli zápasem s Ruskem. Máte proti nim větší motivaci než proti ostatním mužstvům?

Nemyslím si, chceme prostě vyhrát stejně jako proti každému jinému soupeři. Možná kluci, kteří hrajou v Rusku a znají tam víc kluků. Ale chceme vyhrát, abychom měli dobrý pocit před mistrovstvím.

Do sestavy českého týmu jste naskočil už v duelu proti Slovensku, jaký máte pocit z toho, jak se mužstvo pro šampionát tvoří?

Ještě se čeká na nějaké hráče, neví se přesně, jak bude ten tým vypadat. Myslím, že to je normální před každým mistrovstvím. Uvidíme 4. května v prvním zápase.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít