Musíme se zlepšit ve všem, říká obránce hokejové reprezentace Mojžíš

Čeští hokejisté zatím na mistrovství světa ze tří zápasů dvakrát vyhráli, jejich výkony ale nejsou ve stockholmské skupině nijak přesvědčivé. Zlepšení mohou ukázat už v zítřejším večerním utkání proti Lotyšsku. Věří v to i obránce Tomáš Mojžíš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový obránce Tomáš Mojžíš na mistrovství světa ve Stockholmu | Foto: ČTK

Čeští hokejisté mají za sebou dva volné dny, i když o volnu se nedá doslova mluvit. Jak jste je prožili?

Já jsem to třeba využil tak, že jsem nemusel jít jeden den na led, abych si od něj odpočinul. Pár hráčů šlo, ale vyloženě jsme ten den vzali relaxačně, abychom zregenerovali tělo.

V hlavě už máte určitě pokračování šampionátu a další zápasy. Nicméně, co ukázaly ty předešlé? Zatím tři zápasy a pět bodů…

Přehrát

00:00 / 00:00

S obráncem české hokejové reprezentace Tomášem Mojžíšem mluvil ve Stockholmu Pavel Petr

Vyloženě špatné to není, ale dobré taky ne. Musíme se zlepšovat ve všem. A doufejme, že se naše výkonnost bude zvyšovat.

Co by se mělo zlepšit ve hře obránců? Hodně se mluvilo o tom, že tam chybí tlak v předbrankovém prostoru nebo střela od modré.

Když budu mluvit za sebe, tak já jsem vystřelil dostkrát a trefil jsem tak jednou bránu, takže to je problém. U nás ve třetině je potřeba dát si to rychleji a podpořit útok, abychom byli co nejméně u nás ve třetině.

Čeká vás zápas s Lotyšskem. Pořád se mluví o tom, že tady není slabších soupeřů. Co se dá říct o tomto protivníkovi?

Osobně si myslím, že tu není žádný slabý soupeř, všichni se zlepšují. Je to vyrovnané, nemůžeme podcenit nikoho, a speciálně ne Lotyše. Dokazují to tady na turnaji.

Po Lotyších vás čeká Itálie, tam nebude prakticky ani den času na odpočinek. Jak se s tím dokážou hokejisté vypořádat?

Myslím, že dva zápasy za sebou nejsou žádný problém. Kdyby jich bylo víc, tak bude určitě vidět únava. Ale v tomhle nevidím problém.

Problém je ale v návštěvnosti! Jak se hraje před prázdnými tribunami haly Globen?

Snažím se to nevnímat, ale určitě by atmosféra byla lepší, kdyby to bylo zaplněné. Slyšel jsem, že lístky byly drahé a zlevnili je. Ale moc se to nezlepšilo. Na Švédy tam bylo dost lidí, ale celkově je návštěvnost slabá.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme