Musíte hrát s vysokou tepovkou, tvrdil Nedvěd

Hokejisté Liberce si připsali první výhru v novém ročníku Tipsport extraligy, když na ledě pražské Sparty zvítězili 3:2 v prodloužení. Pro útočníka Bílých Tygrů Petra Nedvěda to bylo premiérové vítězství v Tesla aréně od roku 2008, kdy právě ze Sparty odešel do Liberce.

Petr Nedvěd - Bílí tygři Liberec

Petr Nedvěd - Bílí tygři Liberec | Foto: Bílí Tygři Liberec

,,No vidíte, to jsou zajímavé statistiky, to jsem ani nevěděl. Vím, že jsme tu měli remízu, nebo něco takového, ale teď je asi čas na oslavu," usmíval se kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd. Oslava přitom mohla být ještě větší. Liberec na Spartě vedl po první třetině 2:0 a do poloviny zápasu kontroloval jeho vývoj.

,,To bylo tak do poloviny zápasu. Pak jsme přestali bruslit, pouštěli Spartu do laciných šancí a potom vyndavali karbanátky z naší brány," vysvětloval.

00:00 / 00:00

Těch karbanátků mohlo být více než jen dva. Sparta byla až do závěrečné sirény jasně lepší. Z převahy vytěžila několik slibných příležitostí, včetně přesilové hry pěti proti třem.

Jedním z těch, kteří v tu chvíli trpěli na trestné lavici, byl i Petr Nedvěd, který neudržel nervy v souboji s americkým obráncem Sparty Troyem Milamem. ,,To patří ke hře, člověk se musí trochu vytočit a nabrat síly do dalšího střídání. Musíte hrát s tepovkou nahoře," bránil se.

Paradoxní je, že právě Troy Milam v prodloužení odehrál kotouč těsně před svým gólmanem tak nešťastně, že ho nahrál před prázdnou branku přímo na hůl hostujícímu Danielu Špačkovi a pomohl tím Liberci k výhře.

,,A tady to máte! Co dodat - 3:2 pro Liberec," usmíval se spokojeně Petr Nedvěd.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít