Můžeme Rusy nachytat, věří Jaroslav Špaček. O sestavě mají trenéři jasno

Dnes začíná 80. mistrovství světa v ledním hokeji, letos ho hostí Moskva a Petrohrad a právě domácí Rusové budou prvním soupeřem českého týmu. Podle asistenta trenéra Jaroslava Špačka má realizační tým jasno o sestavě. Domácího favorita chtějí čeští hokejisté zaskočit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Špaček (vlevo) v debatě s trenérem Vůjtkem

Jaroslav Špaček (vlevo) v debatě s trenérem Vůjtkem | Zdroj: ČTK

Dlouhé čekání je u konce, dnes začíná šampionát. Cítíte teď úlevu, nebo je to spíše nervozita?

Pro všechny to byla dost velká nervozita. Šest týdnů přípravy bylo dost dlouhých a ti, kteří je zažili celé, toho měli dost a určitě jsou rádi, že už to dnes začne.

V posledním přípravném zápase prověřila národní tým Kanada. Teď na úvod šampionátu je to silné Rusko. Jste rádi, že vás čeká tak ostrý start? Třeba i s ohledem na to, že Rusové mohou být v průběhu turnaje ještě silnější, pokud jim přijedou ještě další hráči z NHL.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dojmy Jaroslava Špačka jen několik hodin před prvním zápasem MS získal Jiří Chum

Je to těžký soupeř hned na začátek a možná je lepší s nimi hrát hned. Možná bude vládnout nervozita, nesehranost a tlak médií. Nám hraje do karet, že oni mají vítězství jako povinnost. Můžeme je nachytat a udělat dobrý výsledek.

Je nervozita o to větší, že se šampionátu nezúčastní Jaromír Jágr?

Myslím, že ne. Byli jsme připravení, že Jaromír Jágr nepřijede. Věděli jsme, že Florida bude hrát play-off a nebude jednoduché přitáhnout Jardu do Moskvy, aby hrál MS. Máme hodně hráčů, kteří hráli dobře celý rok na Euro Hockey Tour. Měli jsme i dobré výsledky, tak si zaslouží tu být a na velkém šampionátu ukázat, co umí.

Exkluzivně pro ČRo: Tým českých hokejistů budí úctu, myslí si Treťjak

Číst článek

V širším kádru, který čítá 27 jmen, je více než polovina nováčků na mistrovství světa. Nemáte z toho trochu strach?

Nebude to jednoduché, zvlášť v takhle vypjatém utkání. Bude na nás trenérech, abychom je udrželi na uzdě, aby dodrželi taktické pokyny. Je jasné, že Rusko je silné a bude se chtít doma ukázat. Věřím, že kluci to zvládnou tak, jak to ukazovali celou sezonu.

Během příprav jste v brance točili Dominika Furcha a Pavla Francouze. Už je jasné, kdo bude brankářskou jedničkou?

Předpokládaná sestava pro zápas s Ruskem:
Francouz nebo Furch - Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek - Pastrňák, Plekanec, Červenka - Řepík, Jan Kovář, Birner - Kašpar, Kousal, T. Zohorna - Jarůšek, Koukal, Sekáč.
www.hokej.cz

Pro nás jako pro trenérský tým to jasné je a kluci o tom ví, ale domluvili jsme se, že to nebudeme říkat na veřejnosti, než zápas začne. Nechte se překvapit.

Trenér Vůjtek po nominaci po zápase s Kanadou říkal, že na první zápas zapíšete dva brankáře a 20 hráčů. Aktuálně je to 2 plus 15. Jak to bude dál?

Tým je daný. Měli jsme pár otazníků u jednoho nebo dvou hráčů, ale to se vyřešilo. Sestava je jasná, kluci o ní ví a na rozbruslení půjdou tak, jak se večer bude hrát.

Vsadil jste se před večerním zápasem o něco?

Věřím, že předvedeme kvalitní výkon, za který se nebudeme muset stydět. Mám od kamarádů, na co si mají vsadit, ale říkám jim, aby se nechali překvapit. Kdybych si měl vsadit, vsadil bych si, že vyhrajeme, ale bude to hodně těžké, já nikdy nesázím.

Jiří Chum, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme