Na Channel One Cupu bylo nad síly českého týmu jen Rusko

Poslední čtvrté místo na finském Karjala Cupu, druhá příčka v rámci moskevského Channel One Cupu. Taková je bilance české hokejové reprezentace v letošní sezóně. Do druhého podniku Euro Hockey Tour Češi vstoupili výhrou 3:2 po samostatných nájezdech v Espoo nad domácími Finy. Mrzela porážka 1:3 se suverénní sbornou. Výkon proti Švédsku na ní dal zapomenout a výhra 4:1 přinesla mužstvu v moskevském turnaji druhou příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová reprezentace před Channel One Cupem | Zdroj: ČTK

Po nevydařeném Karjala Cupu si trenér Alois Hadamczik mohl oddychnout. "Jak jsem říkal už minule. Trenér, který nastoupí a první turnaj se mu nepovede, tak je pod větším tlakem. Nejsem alibista, nebudu říkat, že se teď nic neděje, že přijdeme na řadu až v dubnu. Chci vyhrát každý zápas a proto jsem rád, že tentokrát byl tým tak silný a sehrál všechny zápasy na vysoké úrovni."

Mužstvu každopádně pomohl návrat kapitána Tomáše Rolinka. Ukázalo se také, jak platným pro národní tým je Miroslav Blaťák. Mimochodem, nejlepší obránce právě skončeného klání. Ale nejen tito dva hráči zaslouží uznání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Channel One Cupu bylo na síly českého týmu jen Rusko

"Jsem rád, že se ukázali velice dobře kluci, kteří hrají extraligu. Adamský byl v prvním utkání rozlítaný, ale pak už hrál výborně. Honza Kovář ukázal, že když dostane příležitost, může hrát. Velmi dobře se předvedl Ivan Rachůnek, musíme pochválit všechny čtyři obránce z extraligy. Nikdo z nich nepropadl, všichni podávali velice slušné výkony."

Navíc tradičně spolehlivé výkony podával po celý turnaj gólman Jakub Štěpánek. Stává se skutečnou osobností v sestavě českého týmu. "Kubu Štěpánka jsem si zabudoval ve Vítkovicích a jsem rád, že předvádí takové výkony a hodně mu věřím. Teď máme tři gólmany v NHL plus jeho a člověk má větší důvěru, že vždy jeden z gólmanů bude mít svoji úroveň. Právě proto dostal Štěpánek tolik prostoru, aby měl mezinárodní zkušenosti," uzavírá hodnocení trenér Alois Hadamczik.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme