Na devátý pokus to vyšlo a Lev Praha v KHL konečně vyhrál

Hokejisté Lva Praha porazili v Kontinentální lize Amur Chabarovsk 5:2, a ukončili tak sérii osmi proher. O důležitou výhru nováčka v soutěži se dvěma góly postaral útočník Tomáš Surový a mužstvo, po odvolání kouče Jandače, pod Kalousem a Karamnovem získalo první tři body.

Utkání Kontinentální hokejové ligy Lev Praha - Chabarovsk, hráči z celku Lva se radují z vítězství po osmi zápasech | Zdroj: ČTK

Lev začal cestu za ukončením černé série zostra. Už ve 3. minutě se dostal do vedení, když po Klepišově přihrávce zakončil do prázdné branky Christensen. V závěru první třetiny zabrali i hosté a využili přesilovou hru, trefil se Osopiv. Osm sekund před koncem úvodní části po Chárově chybě v rozehrávce dostal Amur do vedení Pyörälä.

Po 54 sekundách druhé třetiny vyrovnal po samostatné akci Surový. Následně byl blízko třetí branky Loginov, který dokázal od modré prostřelit Pöpperleho, ale ještě předtím, než puk přešel brankovou čáru, zasáhl hokejkou.

O třetí gól se v přesilovce postaral Surový, který si tak připsal sedmou branku v dresu Lva. Slovenský reprezentant mohl ve třetí třetině zkompletovat hattrick, ale další gól nepřidal.

Pak sice tlačil Chabarovsk, ale naopak se prosadili opět domácí. V početní výhodě si na Klepišovu přesnou přihrávku najel Němec a přiblížil Lva vytoužené výhře. Poslední slovo měl při power play hostů Mikúš.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Amur Chabarovsk 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Christensen (Klepiš, Škoula), 21. Surový (Porseland), 34. Surový (Mikúš), 53. Němec (Klepiš, Řepík), 60. Mikuš - 19. Osipov (Petružálek, Jaakola), 20. Pyörälä (Hytönen). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Michajlevič, Něstěrov. Vyloučení: 5:4, navíc Korovkin 5 min. a do konce utkání, Ožiganov (oba Chabarovsk) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4711

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Porseland, Škoula, Chára, Krejčík, Mikuš - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Bartečko - Birner, J. Svoboda, Sekáč. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov
Chabarovsk: Murygin - Osipov, Ožiganov, Piganovič, Loginov, Korovkin, Jaakola - Petružálek, Hytönen, Pyörälä - Tarasov, Fisenko, Stepanov - Šitokov, Korotkov, Juňkov - Kosourov, Litovčenko, Buturlin. Trenér: Hannu Jortikka

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít