Na hokejistu Trávníčka spadlo v Litvínově plexisklo. Aby se zbavil střepů, dal si sprchu

Na hokejových stadionech se čas od času přihodí kuriózní situace. V úterním extraligovém duelu mezi Litvínovem a Olomoucí se staly hned dvě.

V Litvínově spadlo na led plexisklo, na plochu tak během třetiny musela vyjet rolba

V Litvínově spadlo na led plexisklo, na plochu tak během třetiny musela vyjet rolba | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Tou první byla branka domácích už po 15 sekundách hry.

„Vyplynulo to ze situace. Natlačil jsem před branku a dal gól,“ popisoval situaci jako běžnou věc autor rychlého gólu Peter Jánský.

00:00 / 00:00

Dal jsem si sprchu, oblékl se a šel zpátky, glosoval Michal Trávníček svůj střet s plexisklem

Když měl dění v první minutě popsat olomoucký obránce Martin Vyrůbalík, tak skoupý na slovo nebyl.

„Problém byl u mě. Trochu jsem zaspal na modré. Myslel jsem, že puk protihráči vypíchnu, on si ho ale pokryl. Beru to na sebe. Branka je nastartovala a zápas vypadal jinak, než jsme chtěli,“ hořekoval Martin Vyrůbalík.

Domácí pak přidali ještě tři branky a vedli už 4:0. Jenže pak Olomouc zlepšila hru, dvěma góly se soupeři přiblížila a ve třetí třetině chtěla duel ještě více zdramatizovat. Ve 44. minutě, kdy měli hosté zrovna největší tlak, si ale museli na pár minut od hokeje odpočinout.

Litvínovští hráli v oslabení. Z obranného pásma vyhodili kotouč do plexiskla na tribuně nad trestnou lavicí, to se roztříštilo a sesypalo se nejen na led, ale také na Michala Trávníčka, který si tam odpykával dvouminutový trest.

„Že se plexisklo na mě takhle sesype, jsem nečekal. Sklo mi napadalo všude možně, do bruslí a za krk. V kabině jsem si to musel vyházet. Dal jsem si sprchu, oblékl se a šel zpátky,“ usmíval se po zápase Michal Trávníček, a to i proto, že jeho tým nakonec dovedl zápas do vítězného konce.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít