Na jmenovky se nedívá. Pavel Francouz pozná střelce soupeře podle detailů

Když by po ledě hokejisté jezdili bez čísel a jmenovek, diváci by je poznali jen velmi těžko. Opačně to ale má brankář národního týmu Pavel Francouz, který si během hry všímá u protihráčů drobných detailů. Bude to dělat i dnes, kdy se na Channel One Cupu postaví do branky proti Švédsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V brance proti Švédsku nastoupí Pavel Francouz | Zdroj: ČTK

„Některé hráče znám podle jména, proti některým jsem už nastupoval. Ale individuality vyniknou samy a během pár situací si zafixujete jejich hokejku nebo podobné detaily. Je těžké hráče hledat v národním týmu, když má jiný dres i helmu,“ nabízí Pavel Francouz zajímavý pohled, jak zpod masky poznává protihráče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Způsob, jak rozpozná hráče soupeře, prozradil Pavel Francouz v rozhovoru s reportérem ČRo Františkem Kunou

Podle čísel to rozhodně není. I když ho Švédové troch zmatou tím, že vymění klubové dresy za ty reprezentační, stačí mu pár minut na to, aby je poznal znovu.

„Když je tam individualita, která má výraznou střelu nebo přihrávku, dostává se to gólmanovi do paměti. Podle detailů vím, kdo je zrovna na puku,“ prozrazuje gólman Čeljabinsku.

Brusle, hokejka, pohyb, chytrá přihrávka – i to jsou věci, které Pavel Francouz vnímá. Ale své spoluhráče může někdy v šatně upozornit ne, aby si dali pozor na například Johanssona, ale na „toho s červenými rukavicemi.“

První útok beze změn, Francouz v brance. Reprezentaci čeká Švédsko

Číst článek

„Není to tak, že byste se díval po jmenovkách nebo číslech. Když už hra běží, je to takový fofr, dáváte si hráče do paměti podle takových věcí,“ dodává Pavel Francouz.

„Fofr“ to asi bude i dnes, kdy se Pavel Francouz na Channel One Cupu postaví do branky právě proti Švédům. Jeho úspěšnost proti střelcům severského soupeře se dozvíte v reportážních vstupech či z přímého přenosu Českého rozhlasu Sport na našem webu. Zápas začne v 16 hodin.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme