Na kemp do Hradce Králové přijeli až na Kotalíka všichni hráči Mountfieldu

Bez jediného hráče, a to Aleše Kotalíka, přijeli hokejisté HC Mountfield z Českých Budějovic do Hradce Králové. Během dvoudenního kempu se seznamují s prostředím, ve kterém budou od září nastupovat k zápasům nejvyšší tuzemské soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Hradce Králové přijeli 24. června hokejisté z Českých Budějovic, kteří by zde měli hrát příští ročník extraligy. Po příjezdu si prohlédli šatnu a v odpoledních hodinách je čeká první trénink na zimním stadionu. | Zdroj: ČTK

Ještě před několika dny to vypadalo, že se z Českých Budějovic přesune na východ Čech jen část extraligového týmu, protože někteří hráči odmítnou v Hradci Králové působit. Nakonec až na Aleše Kotalíka přijeli všichni včetně trenéra Petera Draisaitla.

„Stalo se toho hodně a částečně to nebyly příjemné věci, kluci jsou z toho psychicky vedle. Ale půjde sem téměř kompletní tým, to je pro mě nejdůležitější,“ říká Peter Draisaitl.

České Budějovice vedl v minulé extraligové sezoně a počítá se s ním i na lavičku nově tvořeného týmu. Jeho asistentem má být dosavadní trenér hradeckého prvoligového celku Jiří Kučera. Společnou strategii ale zatím neměli možnost probrat.

„Ale dneska se na to chystáme, pokud najdeme čas, začneme se bavit o tom, jak by se to dalo zvládnout.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do kabiny hokejistů Hradce Králové se vydal reportér Václav Plecháček

Jednoznačně nejtěžší ale bude vybrat hráče, kteří obléknou hradecký extraligový dres. Pod smlouvou je totiž více než 50 hokejistů, přednost ale s velkou pravděpodobností dostanou ti, kteří v minulé sezoně nastupovali za České Budějovice.

„Když se kluby spojí, měli by být do začátku asi všichni. My jsme hráli extraligu, teoreticky bychom na tom měli být lépe než domácí. Z týmu asi přijde pár lidí a bude se asi bojovat, no,“ uvědomuje si čtyřiatřicetiletý útočník Jiří Šimánek.

Až doteď byl ztělesněním klubové věrnosti, v Českých Budějovicích strávil celou svou hokejovou kariéru. Teď se ale stejně jako jeho spoluhráči musí vyrovnat s novou situací.

„Když někde třicet let bydlíte a najednou máte jít někam jinam, nadšený nebudete. Ale je to naše práce, jsme tu od toho, abychom hráli hokej.“

Seznámení se s prostředím

Bývalí českobudějovičtí hokejisté tak přijeli do Hradce Králové na dvoudenní kemp, během kterého si podle manažera místního klubu Aleše Kmoníčka mají možnost prohlédnout své nové působiště.

„Má to jediný účel, a sice aby hráči aspoň trochu poznali Hradec Králové a zázemí klubu, do kterého se v brzké době přestěhují. A také aby poznali realizační tým, který se o ně bude starat.“

Zatímco hokejisté Mountfieldu začínají v Hradci Králové shánět ubytování pro sebe a své blízké, Aleš Kmoníček řeší název nového klubu nebo to, co bude s prvoligovou licencí.

„Tahle licence je k mání a s každým zájemcem, který o ni projeví zájem, budeme jednat. Bude záležet na rozhodnutí majitelů a vedení, kam se případně tato licence přestěhuje.“

A bude jen na případném zájemci, jestli k licenci bude chtít i téměř tři desítky brzy přebytečných hokejistů.

Tereza Jelínková, Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme