Na Lev přišlo skoro 13 tisíc diváků, viděli prohru s Petrohradem 3:4

Hvězdy SKA Petrohrad a nová posila pražského Lva Zdeno Chára přilákali do libeňské O2 arény skoro 13 tisíc diváků. Tolik zatím na nováčka Kontinentální hokejové ligy nikdy nepřišlo. Na neobvylou návštěvu ale nebudou funkcionáři Lva pamatovat v úplně tom nejlepším světle, protože jejich klub prohrál s Petrohradem 3:4.

Plakát při utkání Lev Praha - Petrohrad

Plakát při utkání Lev Praha - Petrohrad | Zdroj: ČTK

Petrohrad už v úvodní třetině získal dvougólový náskok, který Lev během druhé třetiny stáhl a vyrovnal na 2:2. Jenže petrohradský Fjodorov poté poslal hoty do vedení a český útočník ve službách Petrohradu Petr Průcha mohl následně zvýšit vedení, ale Pöpperle jeho pokus chytil.

Třetí třetinu začal Lev v oslabení, ale jen co uplynulo, trefil Juraj Mikúš tyč. Domácím se ale přeci jen podařilo vyrovnat, když se prosadil Jakub Klepiš. Dvě minuty před koncem ale skóroval Tarasenko a Lvu už k vyrovnání nepomohl ani následný faul Průchy a závěrečný tlak při power play v šesti proti čtyřem.

Lev Praha - SKA Petrohrad 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Hossa (Řepík), 28. Němec (Voráček), 53. Klepiš (Vrána, Krejčík) - 3. Burdasov, 10. Tichonov (Kovalčuk, Dallman),33. F. Fjodorov (Něprjajev, Burdasov), 58. Tarasenko. Rozhodčí: Bělov, Kuseljov - Gorděnko, Narfjonov. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 12.787.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít