Na mistrovství světa budeme vzpomínat hodně dlouho, říká hokejista Hudler

Poprvé od roku 2009 se Češi vrátí z hokejového mistrovství světa bez medaile. Dvakrát na turnaji ve Stockholmu padli se Švýcarskem. Po porážce 2:5 v základní skupině prohrál Hadamczikův výběr ve čtvrtfinále 1:2. Jak ale dokládají slova útočníka Jiřího Hudlera, hráči si před poslední bitvou hodně věřili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hudler se trefil proti Švýcarsku dvakrát, na vítězství to ale nestačilo | Zdroj: ČTK

„Ono se říká takové to, dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. My jsme do zápasu šli se sebevědomím, ale oni začali prostě lépe. Pak jsme to na poslední chvíli honili,“ uvědomoval si bezprostředně po zápase v útrobách haly Globen útočník Calgary Jiří Hudler.

Zklamání mohlo být o to větší, že duely s Kanadou a proti Norsku přeci jen hráče a fanoušky nabudily. „Stejné zklamání by bylo, kdybychom hráli celý turnaj skvěle. Měli jsme štěstí, že jsme se do čtvrtfinále dostali. Kdybychom ho ale vyhráli, tak by všichni na výkony ve skupině zapomněli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Hudler po druhém utkání se Švýcary

Turnaj samotný ovšem jen tak z hlav hráčů nezmizí. „Takový turnaj si člověk pamatuje do konce života. A to hlavně díky partě, kterou jsme tu měli. Ale nebude se na to kvůli tomu výsledku vzpomínat moc dobře, no,“ smutní Jiří Hudler.

Přijde ale nová výzva. Nadcházející sezóna bude olympijská a účast v Soči je tou největší motivací. Podobně jako snaha napravit si reputaci za rok na mistrovství světa v Bělorusku. Ze Stockholmu ovšem nezůstanou jen negativní vzpomínky.

„Jsem moc rád, že tu s kluky mohl být, parta byla dobrá a nějaká pozitiva se tu najdou, i když se teď o nich špatně mluví,“ říká o vystoupení českých hokejistů na mistrovství světa Jiří Hudlej.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme