Na úvod Karjala Cupu prohráli čeští hokejisté s Finskem 1:2

Českým hokejistům se vstup do Karjala Cupu nevydařil. V helsinské Hartwall areně prohráli s domácím Finskem 1:2, když oba góly inkasovali v oslabení. O jediný zásah českého týmu se postaral kapitán Smoleňák.

Český obránce Zámorský (v červeném) brání Fina Pesonena

Český obránce Zámorský (v červeném) brání Fina Pesonena | Zdroj: ČTK

První mohl změnit skóre domácí Filppula, ale zblízka trefil pouze připraveného brankáře Francouze. Na úvodní gól si tak diváci museli počkat až do 17. minuty.

Za podražení usedl na trestnou lavici obránce Krejčík a Finsko si v početní výhodě vědělo rady. Francouze prostřelil ranou nad lapačku Immonen. Těsně před odchodem do šaten mohl zvýšit Kiiskinen, ale nechal pouze vyniknout českého gólmana.

Vyrovnání se český tým dočkal po pěti minutách druhé třetiny. Po přihrávce Kubalíka se prosadil kapitán Smoleňák. V polovině utkání byl vyloučený Lev a finští hokejisté znovu trestali.

Po přihrávce zpoza branky zblízka vstřelil vítězný gól domácích Palola. Český tým se sice snažil, ale na vyrovnávací branku nedosáhl. Nejblíže byli Pohl a Lev, ale Metsola byl pozorný.

Karjala Cup (Helsinki)

Finsko - ČR 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Immonen (Janne Pesonen, Koistinen), 32. Palola (Filppula, Kousa) - 25. Smoleňák (T. Kubalík). Rozhodčí: Björk, Öhlund (oba Švéd.) - Jani Pesonen, Suominen (oba Fin.). Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 7026.
Finsko: Metsola - Hietanen, Koistinen, Lajunen, Näkyvä, Kousa, Mäntylä, Ohtamaa, Marttinen - Pihlström, Immonen, Janne Pesonen - Hartikainen, Hytönen, Kiiskinen - Osala, Filppula, Palola - Junttila, Kemppainen, Tuppurainen. Trenér: Kari Jalonen.
ČR: Francouz - Zámorský, Krejčík, Roth, Vitásek, Mozík, Jank, Pláněk, Kempný - Pohl, Roman, Svačina - Radil, T. Zohorna, Orsava - T. Kubalík, Birner, Smoleňák - Valský, Filippi, Lev. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít