Národní tým vyhrál České hokejové hry, výhru nad Ruskem zařídil Hudler

Poprvé po necelých sedmi letech vyhráli čeští hokejisté jedenze čtyř turnajů série Euro Hockey Tour. Na Českých hokejových hrách porazili v nové karlovarské KV aréně Finsko 2:0, Švédsko 5:2 a Rusko 3:2 po samostatných nájezdech. Jak v základní době, tak v trestných stříleních uspěl pouze Jiří Hudler.

Rozhodující nájezd - Hudler

Rozhodující nájezd - Hudler | Zdroj: ČTK

Domácí ve vyprodané hale opět aktivně začali, ale už v šesté minutě inkasovali. Po hloupém vyloučení Vašíčka za šarvátku s Kornějevem prostřelil Mensatora v přesilové hře Ščastlivyj. Čeští hráči byli i nadále aktivní, ale v pevné ruské obraně mezeru nenašli. Povedlo se jim to až v 18. minutě, kdy se k puku u pravého mantinelu dostal Kumstát, vystřelil a jeho střelu těsně nad ledem tečoval pod horní tyčku útočník ruského Dynama Moskva Jiří Hudler.

V úvodu druhé části si obatýmy role vyměnili, čeští hokejisté nestíhali a mohou být rádi, že se hosté z nepřeberného množství přečíslení prosadili pouze jednou. V 27. minutě totiž souhru čtyř Rusů na jednoho obránce zakončil do odkryté branky z druhé vlny najíždějící obránce Kuljaš.

00:00 / 00:00

Utkání Česká republika Rusko očima Aleše Procházky

Rychlé tempo hry Sborné bylo v poslední třetině totam, hosté se zatáhli na obrannou modrou čáru a českému celku dělalo poroblémy přes pevnou hráz projít. Sedm minut před koncem trefil obránce Němec břevno, gól přišel až 2 minuty před koncem. Gólman Jerjomenko pouze vyrazil pokus Kumstáta a Hudler puk z úhlu přehodil přes gólmana.

V prodloužení byl blíže brance český tým, ale ani jednou se neprosadil. Zřejme proto, že v šanci nebyl Jiří Hudler, který měl jako jediný Čech v utkání přesné střely. Branku dal ve druhé a sedmé sérii a zařídil tak českému týmu třetí vítězství v řadě.

V úvodním zápase posledního hracího dne přestřílelo Finsko Švédsko 8:3, vítěz skončí v tabulce Českých hokejových her třetí, Švédsko je se dvěma body poslední.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít