Náš tým má na víc, tvrdí ředitel BK Mladá Boleslav Jan Tůma

Vedení Bruslařského klubu Mladá Boleslav odvolalo z funkce dosavadního trenéra Vladimíra Jeřábka. Stojí za ním neuspokojivé výsledky mužstva a poslední příčka v tabulce hokejové Tipsport extraligy. Ke změně Středočeši sáhli před úterním důležitým zápasem proti předposledním Karlovým Varům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Hnilička | Foto: Alžběta Švarcová

Jedenáct odehraných zápasů, v nich devět bodů, skóre 20:40 a poslední čtrnáctá příčka v tabulce hokejové Tipsport extraligy. To není bilance, která by v případě Mladé Boleslavi pochopitelně nabádala k optimismu. Pondělní dopoledne tak v tomto ohledu přineslo ráznou změnu.

„Z pozice hlavního trenéra byl odvolán Vladimír Jeřábek, vedením klubu byl pověřen sportovní manažer Milan Hnilička společně s Vladimírem Hiadlovským. Myslíme si, že naše postavení v tabulce neodpovídá týmu, který máme, v některých zápasech, zejména venkovních, se nám nelíbil herní projev mužstva,“ vypočítal důvody rozhodnutí ředitel klubu Jan Tůma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel BK Mladá Boleslav Jan Tůma si myslí, že tým má na víc. Proto u mužstva skončil trenér Vladimír Jeřábek

Nový kouč Milan Hnilička už na střídačce Mladé Boleslavi působil. Jako sportovní manažer navíc mužstvo velmi dobře zná. Nakonec, sám ho dával dohromady.

„Věřím hráčům i tomu, že tady je pozitivní týmový duch a vůle. Věřím, že nakonec se to otočí a naše systémová práce se ukáže.“

Držitel zlaté medaile z olympiády v Naganu středočeský celek poprvé s trenérským kolegou Hiadlovským povede do úterního domácího duelu proti předposlední Energii Karlovy Vary.

„Je to pro nás šestibodový zápas o bytí a nebytí, i když je to na začátku sezony. Nám se to jeví tak, že je to soupeř, se kterým se budeme zřejmě o zadní příčky prát.“

Dvojice Milan Hnilička - Vlado Hiadlovský bude mít prakticky stejné pravomoce. A rozdělené úkoly?

„Co se týče disciplíny, mám nějaké zkušenosti ze svojí kariéry, byl jsem v defenzivě poměrně aktivní, takže tohle asi bude spíš moje záležitost. Vlado tam pak dá celkové pojetí hry,“ vysvětlil Milan Hnilička.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme