Náskok Sparty v extralize činí již 17 bodů, Třinec má pět výher v řadě

Stoprocentní bilanci mají v posledních pěti zápasech třinečtí hokejisté. Potvrdili ji proti trápícím se Pardubicím. Sparta porazila Zlín a její náskok vzrostl již na sedmnáct bodů.

Hokejisté Sparty se radují z gólu do sítě Zlína. V tabulce mají již sedmnáctibodový náskok | Zdroj: ČTK

Úspěšné přesilovky. To byl recept Třince na domácí vítězství. Ze čtyř početních výhod využili Oceláři tři a zajistili si tak vítězství 4:2. Pardubice dokázaly reagovat pouze na první dva domácí góly a prohrály již potřetí v řadě.

Vedoucí Sparta přivítala doma Zlín a o svém vítězství rozhodla již v úvodu. Své dva góly vstřelila již v prvních dvanácti minutách a dvoubrankový náskok držela až do začátku třetí třetiny.

Pak sice využil chybu sparťanské obrany Veselý, ale vyrovnat se už týmu z Valašska nepodařilo. I proto, že Čajánek netrefil v poslední minutě odkrytou branku Sparty.

Druhý Hradec Králové prohrál v Liberci a jeho ztráta na Spartu vzrostla na sedmnáct bodů. Náskok Bílým tygrům zajistili již v úvodní třetině Bartek s Vampolou a Liberec už si náskok pohlídal. Nakonec i díky hattricku Bartka vyhrál 5:2.

Plzeň bodově dotáhla Hradec

Na Hradec se bodově dotáhla Plzeň, která si poradila s Chomutovem. Zápas skončil 5:3 pro domácí a většina branek padla při nestandardním počtu hráčů na ledě. Oba týmy využily dvě přesilovky a domácí Lev se Sýkorou si připsali k zásahy v oslabení.

V zápase Litvínova s Vítkovicemi čekali diváci na gól až do 48. minuty, kdy se prosadil hostující Vandas. Litvínov vyrovnal na poslední chvíli. Barinkovo vyloučení potrestal 33 sekund před koncem Trávníček.

V závěru prodloužení mohl Barinka své vyloučení napravit. Jeho gól ale padl až po odpískání, takže následovaly samostané nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté a vezou do Ostravy dva body. Litvínov naopak doma prohrál po osmi zápasech.

Vary doma nevstřelily branku

Čtvrté vítězství za sebou si nepřipsali hokejisté Karlových Varů. V domácím prostředí nedokázali vstřelit branku Slavii. V jejím dresu se naopak střelecky prosadili Stránský s Růžičkou a zajistili sešívaným vítězství 2:0.

Naopak třízápasovou sérii proher přetrhla Kometa Brno na ledě předposledního Kladna. Pomohly jí k tomu branky v úvodech prvních dvou třetin a rozhodující Svobodova střela přesně do horního růžku sedm minut před koncem. Brněnští hokejisté vyhráli 3:2.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 1:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 60. Trávníček (Posmyk, Ručinský) - 48. Vandas (M. Hlinka), rozhodující sam. nájezd Kolouch. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5051.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Černošek (Bílek), 49. Zagrapan (Dragoun) - 4. V. Němec, 22. Dočekal (H. Zohorna), 54. T. Svoboda (V. Němec). Rozhodčí: Minář, Homola - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2850.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Buchtele), 12. Přibyl (Klimek, I. Rachůnek) - 41. O. Veselý. Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5327.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Bartek (Gřegořek), 20. Vampola (P. Nedvěd), 23. Bartek (Víšek, P. Nedvěd), 57. Bartek (Bulík, Víšek), 58. T. Urban (Valský, Derner) - 33. Knotek (Červený, Mikuš), 60. Frühauf (J. Marek). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 5596.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Stránský (P. Jelínek), 47. V. Růžička ml. (Skokan, Furch). Rozhodčí: Turčan, T. Horák - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4787.

HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Orsava (Hrabal, Bonk), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (V. Polák, Bonk) - 5. T. Zohorna (T. Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga). Rozhodčí: Hodek, Husička - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. Diváci: 4156.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Boháč (Martin Straka, Mozík), 19. Lev, 25. Martin Straka (Duda), 31. T. Sýkora (M. Dvořák), 45. Slovák (Kratěna, Kašpařík) - 10. D. Hruška (Šagát, Gajovský), 34. J. Straka (Havel, Balej), 51. J. Straka (Pulpán, Kubinčák). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 5008.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít