Návrat hokejového Kladna do extraligy se odkládá. Středočeši vypadli s Ústím

Hokejisté prvoligového Ústí nad Labem v dnešním šestém zápase série s Kladnem dokonali překvapení, když vítězný tým základní části porazili počtvrté a slaví postup do semifinále WSM Ligy. Úspěch ústeckému Slovanu zajistil v osmé minutě prodloužení Roubík.

David Stach (v modrém) nasbíral během 9 zápasů už 12 bodů

David Stach (v modrém) nasbíral během 9 zápasů už 12 bodů | Foto: Tomáš Kostečka

Zatímco první mečbol Ústí hokejisté Kladna před dvěma dny odvrátili, dnes už konec sezony neodložili.

Středočechům nevyšel už úvod utkání poté, co od 13. minuty prohrávali po gólu Brože 0:1. Ve druhé dvacetiminutovce pak Slovan sice zvýšil zásluhou Tůmy na rozdíl dvou gólů, ale Kladno dvěma slepenými góly srovnalo stav utkání.

Na začátku třetí třetiny Kladno dokončilo obrat díky gólů Kindla z přesilové hry, ale radost hostů vydržela jen 15 sekund hry, protože vzápětí vyrovnal druhou trefou v zápase Tůma.

Utkání nakonec za stavu 3:3 dospělo do prodloužení, do kterého již nezasáhl gólman Kladna Mensator, jenž se na konci třetí třetiny zranil.

Nový muž v brance Kladna, Lukáš Cikánek, však čisté konto neudržel, když v osmé minutě nezabránil gólu z hole domácího Roubíka, který poslal Ústí do dalšího kola play-off.

Kladenský tým, jehož vlastníkem je Jaromír Jágr, se do extraligy tak nevrátí ani na druhý pokus. Podobně jako vloni, kdy středočeský mančaft vypadl s Jihlavou, končí už ve čtvrtfinále.

V semifinále Ústí vyzve jihlavskou Duklu, přičemž vítěz této série si zahraje baráž o extraligu. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří České Budějovice s pražskou Slavii.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápas:

Ústí nad Labem - Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 24. a 44. D. Tůma, 13. Brož, 68. Roubík - 26. Skuhravý, 26. Machač, 43. D. Kindl. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5468. Konečný stav série: 4:2.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít