Návrat Jágra Dallasu nepomohl, o výhře Columbusu nad Stars rozhodl Prospal

Jaromír Jágr se po zranění vrátil v NHL do sestavy Dallasu, třetí porážce týmu za sebou ale nazabránil. Hráči Stars prohráli s Columbusem 1:2, když vítězný gól domácích vstřelil Václav Prospal. Rozhodující branku dal i David Krejčí. Boston vyhrál v Carolině 5:3.

Jágr hrál po zranění opět za Dallas, ten ale potřetí v řadě prohrál | Zdroj: ČTK

Jágr nastoupil za Dallas po jednozápasové pauze a na ledě strávil v utkání necelých 18 minut. Na branku soupeře ale vyslal pouze jediný pokus.

Podobné statistiky měl i Václav Prospal, jeho druhá střela v zápase ze 42. minuty ale zařídila Columbusu vítězství 2:1. Domácí si vytvořili tlak v útočném pásmu, ze kterého skóroval český útočník nečekaným nahozením z rohu, které se od překvapeného gólmana Lehtonena odrazilo do branky.

Rozhodující trefu si připsal i David Krejčí z Bostonu. Gólman Columbusu Ward sice nejprve dokázal necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny zlikvidovat obrovskou šanci Hortona, puk se ale vzápětí dostal přes obránce Hamiltona ke Krejčímu a na jeho pokus už rozhozený domácí brankář nedosáhl.

Vítězství Bostonu 5:3 pak ještě potvrdil při power-play Seguin. Výhru s českým příspěvkem slaví i Edmonton, který porazil Colorado 4:1 také zásluhou jednoho gólu Aleše Hemského.

NHL:
Carolina - Boston 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: 15. McBain, 38. Skinner, 39. E. Staal - 4. Marchand, 7. Chára (Krejčí), 36. Horton, 59. Krejčí, 60. Seguin. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17 190.

Columbus - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 38. Dorsett, 42. Prospal - 25. Larsen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 10 475.

Edmonton - Colorado 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Hemský, 19. Eberle, 30. Horcoff, 60. Jakupov - 48. Parenteau. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16 839.

Phoenix - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 4. Vermette, 37. Korpikoski, 52. Johnson, 56. Yandle (Vrbata). Střely na branku: 25:21. Diváci: 8581.

Los Angeles - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 36. a rozh. nájezd Jeff Carter, 60. Vojnov - 14. Kassian, 25. Burrows. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 344.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít