Návrat na místo činu. Češi mají v hale Globen stejnou kabinu jako vloni

Čeští hokejisté se po roce vrátili při mistrovství světa na stejné místo. Jako loni totiž hrají základní skupinu ve švédském Stockholmu. Prvním soupeřem národního týmu bude od 16 hodin a 15 minut v hale Globen Bělorusko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se 2. května ve Stockholmu připravovali na úvodní utkání mistrovství světa s Běloruskem. Na snímku jsou (zleva) Jakub Voráček, Zbyněk Michálek, Jiří Tlustý a brankář Pavel Francouz. | Zdroj: ČTK

České fanoušky zaskočila před turnajem zpráva o zdravotním stavu brankáře Ondřeje Pavelce, který měl být týmovou jedničkou. O povaze jeho zranění se jen spekuluje, podrobnější informace z českého tábora neunikly.

„Ondra Pavelec už je v hale a pracuje se na něm, mělo by to být v pořádku. To, jestli bude chytat zítra proti Švédům, zatím nevíme, necháme se překvapit,“ okomentoval situaci generální manažer národního týmu Slavomír Lener.

Snad přijde víc fanoušků než vloni, doufají ve Stockholmu hokejisté

Číst článek

„Nechceme poskytnout soupeři prostřednictvím médií žádné informace, které by mu mohly v našem vzájemném střetnutí pomoct, takže co mu je, to vám neřeknu,“ odmítl další otázky ohledně Ondřeje Pavelce Lener.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nadcházejícím utkání Česko - Bělorusko mluvil ve vysílání Radiožurnálu generální manažer reprezentace Slavomír Lener

Jisté je, že proti Bělorusku nastoupí do brány Alexander Salák. Český tým využívá v přípravě na dnešní utkání také videozáznamy z loňského mistrovství světa, kde měli Bělorusové hodně podobný tým, a také z letošního Challenge Cupu.

„Videotechnik s trenérem provedli dokonalý rozbor jejich hry, pak se mužstvo dozvědělo, jak hraje soupeř oslabení, přesilovky nebo jak zakládá útok.“

V běloruském týmu se ale letos neobjeví postrach soupeřů Andrej Mezin. Bělorusové totiž dávají dohromady mladší mužstvo, zřejmě i proto, že mistrovství světa se příští rok uskuteční právě v této zemi.

Češi nechtějí na MS papírově slabšího soupeře z Běloruska podcenit

Číst článek

Letos se světový šampionát koná na stejném místě jako vloni, tedy ve Švédsku a Finsku. Češi bydlí ve stejném hotelu a snaží se neměnit ani třeba průběh tréninků, v hale Globen má český celek dokonce stejnou kabinu jako vloni.

„Snažíme se udržet stejný standard a je to příjemné,“ usmívá se Slavomír Lener.

Z loňského týmu nezůstalo skoro nic. Hadamczik přesto věří v úspěch

Číst článek

Zápas Česko - Bělorusko začíná v 16 hodin a 15 minut. Z úvodních dvou třetin uslyšíte na Radiožurnálu aktuální vstupy, závěrečné dějství nabídne v přímé reportáži.

Jan Pokorný, Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme