Necítil jsem se nějak dobře, prohlásil Jágr po hattricku ve čtvrtfinále s USA

Čtvrtfinálový zápas Česka se Spojenými státy měl na mistrovství světa na Slovensku jednoho velkého hrdinu. A tím byl útočník Jaromír Jágr. Odpor Američanů totiž uťal třemi góly a výrazně tak pomohl k vítězství 4:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bude fungovat přesilovková souhra Jágra s Kubinou? | Foto: Miroslav Bureš

Český tým měl pomalejší rozjezd. Až v devatenácté minutě poprvé kladenský rodák úřadoval a zařídil patřičný klid na střídačku a určitě i do ochozů. S úvodní částí ale muž s číslem 68 na zádech rozhodně spokojený nebyl.

„Nehráli jsme dobře, měli jsme daleko větší štěstí než v jiných zápasech. Díky bohu, že Ondra chytal výborně, hlavně v první třetině měl neskutečně vynikající zásahy. Oni nás přebruslovali, byli daleko rychlejší na puku, měli daleko víc šancí. Já nevím, vypadali jsme takovým ospalým dojmem, připadalo mi to, že jsme vůbec neměli nohy. Já jsem se cítil taky hrozně už na rozbruslení. Už je to zase tady," prohlásil Jaromír Jágr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Necítil jsem se nějak dobře, prohlásil Jágr po hattricku ve čtvrtfinále s USA

Nebylo. Češi potvrdili, že jsou na mistrovství světa dobře fungujícím strojem. Navíc za zády mají skvělého Ondřeje Pavelce. „Ondra chytal výborně! Kdyby nám dali jeden dva góly, tak ten zápas vypadal úplně jinak. Možná bychom se trápili.“

Hlavní roli ovšem sehrál právě Jaromír Jágr. Jak je mu vlastní, nepřikládal tomu důležitost. Bere sám sebe jako součást týmu a v jeho prospěch odevzdává svůj um.

„Někdy máš štěstí, někdy máš méně štěstí. Dneska jsem se nějak zázračně necítil, jak vidíš, někdy to tam napadá, někdy ne. Ale doufám, že se zlepšíme příští hru. Jestli budeme takhle hrát, tak bychom to měli daleko těžší,“ snažil se devětatřicetiletý útočník zůstat nohama na zemi.

Co se ale dělo v kabině o první přestávce? Musel si vzít slovo a promluvit spoluhráčům do duše? „To není, že bychom se nějak nesnažili. Prostě tam nebyly nohy, ten turnaj je dlouhý, hraje se hodně utkání v krátké době, moc času na odpočinek není, takže se není čemu divit.“

Jaromír Jágr navíc dodal. „Je to prostě v nohách, někdy přijdou ve druhé třetině, ve třetí, někdy nepřijdou vůbec. A to je potom problém. Jsem rád, že nám trochu přišly a jim naopak odešly. Oni nastoupili ve velkém tempu, běželi maraton, ale sprintovali prvních deset kilometrů.“

Výborný time-out

Každopádně hodně důležitý byl gól na 2:0 ve dvojnásobné přesilovce. Po okamžiku, kdy sáhl v prostřední dvacetiminutovce trenér Alois Hadamczik k oddechovému času.

„To bylo výborné, myslím, že to bylo dobře udělané. Více méně je jedno, kdy ten time-out bereš. Musíš ho vzít v situaci, kdy to mužstvo potřebuje. A tenhle moment byl vynikající, klobouk dolu před trenérem, že to vzal. Přesilovka 5 na 3, vedeš 1:0, dáš druhý gól a je už skoro vyhráno. Takže to bylo klíčové,“ uvedla hvězda českého týmu.

Jágr zaznamenal v zápase první hattrick v reprezentaci. Byl to proto pro něj nejlepší duel v národním týmu? „Určitě ne, necítil jsem se nějak dobře,“ skromně dodal Jaromír Jágr.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme