Nejen Hubáček se nemůže Lotyšů dočkat

Druhý trénink dnes v Bratislavě, tedy dějišti mistrovství světa, absolvovala česká hokejová reprezentace. Už zítra ji čeká první zápas šampionátu proti Lotyšsku. Těší se na něj i jeden z loňských šampiónů. Je jím útočník brněnské Komety Petr Hubáček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Petr Hubáček v rozhovoru s Pavlem Petrem | Foto: Pavel Petr

Vstup do mistrovství světa už se českému týmu blíží. Panuje v kabině nervozita nebo převládá dobrá nálada před zápasem s Lotyšskem?

Klasicky úměrná tomu, že se pro nás start blíží a je už lehce cítit napětí. Každý z kluků si uvědomuje, že dlouhá příprava a přátelská utkání končí. Už aby bylo zítra!

V dějišti šampionátu jste už absolvovali dva tréninky. V jakém zázemí? Jsou podmínky v hale dobré?

Perfektní. Jak hotel , tak zimní stadion je nachystaný dobře a všechno klape bez sebemenších problémů. Je vidět, že se jedná o mistrovství světa a organizace je tedy na velmi dobré úrovni. Zatím to jednoznačně přispívá k potřebné pohodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Hubáček před vstupem českých hokejistů do MS

Loni český tým vybojoval zlato. Je cítit tíha zodpovědnosti na národním týmu a třeba i očekávání, že fanoušci v Čechách budou zase chtít medaili?

Lidé se dívají na to, že tým je letos o poznání kvalitnější hlavně co se týče velkých jmen nejen z NHL, takže prvotní očekávání fanoušků je vyšší než loni. Kádr na velmi dobrý výsledek máme, ale na medaili pomýšlí víc mančaftů. Podstatné je dobře odstartovat, získat klid a pohodu.

Je dnes ještě vůbec na MS slabších soupeřů? Jen pro připomenutí, loni český tým narazil na Lotyše v osmifinále a vyhráli jste 3:1.

Slabých soupeřů není. Loňský šampionát je tomu důkazem. V kterémkoliv sportu se výkonnostní rozdíly stírají. Na papíře bychom zápas měli vyhrát, ale nebude to jednoduché a o to je důležitější důkladná příprava. Chce to hlavně nic nepodcenit a dobře odstartovat.

Do Bratislavy se prý chystá hodně českých fanoušků, jakou čekáte kulisu v hledišti?


Určitě to bude víceméně domácí prostředí. Není to z České republiky daleko, takže vyprodaná hala doufám bude a převážně českými fanoušky. Snad nás poženou kupředu, kdyby to bylo jako v Brně nikdo by se nezlobil.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme