Nejlepší byl Straka, říká před vyhodnocením nejlepších extraligových hráčů Josef Řezníček

Který hráč převezme trofej určenou pro vítěze tradiční ankety o nejlepšího borce domácí hokejové sezóny? Na tuhle otázku dá odpověď dnešní slavnostní galavečer přichystaný v Praze. Podle ředitele Tipsport extraligy Josefa Řezníčka je jedním z favoritů plzeňský kapitán Martin Straka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Straka | Zdroj: ČTK

„Výsledky toho hodnocení neznám, ale hráči z NHL tady sehráli v úvodu sezony obrovskou roli, než začala zkrácená zámořská sezona. Takže si dovedu představit, že i někteří hráči, kteří působí nebo působili v NHL, budou mezi vyhodnocenými,“ říká Josef Řezníček.

Poslední dojem ovšem bývá nejsilnější, a tak si hokejový fanoušek vybavuje především ty hráče, kteří účinkovali na tuzemském ledě od začátku až do konce letošní sezony a kteří pomohli svému týmu k úspěchu v play-off. Bereme-li ku pomoci právě tento argument, koho asi můžeme označit za osobnost číslo jedna?

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Řezníček hovoří o nadcházejícím galavečeru, během kterého budou předány ceny nejlepším týmům a hráčům uplynulé sezony Tipsport extraligy

„To play-off vyvrcholilo pohádkovým způsobem pro Plzeň a pro plzeňského majitele a generálního manažera Martina Straku, takže koncentrace té pozornosti byla vedena směrem k němu. To způsobilo samozřejmě také to, že rozhodl svým gólem ve druhém prodloužení sedmého rozhodujícího zápasu, takže z mého pohledu je to asi Martin Straka.“

Ředitel extraligy sledoval nejvyšší domácí soutěž také očima bývalého dlouholetého obránce. Pozorně si proto všímal mladíků sbírajících zkušenosti. Kdo z nich ho nejvíce zaujal?

„Zdeněk Okál. Ale bylo několik hráčů, kteří mě zaujali. Neměli tolik zkušeností, ale dokázali se v kádrech prosadit.“

Blížící se pražský hokejový galavečer ovšem nebude určen pouze jednotlivým hráčům. Potlesku se dočkají také zástupci oceněných týmů.

„Bude se předávat trofej vítězi první ligy, tedy týmu BK Mladá Boleslav. Dalším bodem by mělo být předání Prezidentského poháru, to znamená vítězi základní části, celku PSG Zlín. A samozřejmě pohár pro mistra HC Škoda Plzeň,“ uzavírá Řezníček.

Aleš Procházka, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme