Nejlepší šampionát v historii, chválí Král domácí MS. Už plánuje další

Zlatá a suverénní Kanada, končící Jaromír Jágr a plné stadiony. Tak si budou pamatovat fanoušci hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě 2015. Domácí reprezentace sice na medaili nedosáhla, ale chválu na organizátory šampionátu slýchá třeba předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na každém kroku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král | Foto: Filip Jandourek

„Je to příjemné, protože na to není člověk vůbec zvyklý. V téhle funkci nestojí devět z deseti dnů za nic, ale ten desátý mám už několikátý den,“ prohlásil Tomáš Král.

Šéf českého hokeje je spokojený, ale moc dobře ví, že za celou akcí stojí ne stovky, ale tisíce lidí, kteří přispěli úspěšnému šampionátu. Praha a Ostrava překonala dosavadní návštěvnostní rekord zhruba o sto tisíc a zapsala se do historie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda ČSLH Tomáš Král prozradil, že světový šampionát českému hokeji vydělá desítky milionů korun

„Jsem přesvědčený, že šlo o nejlepší mistrovství v historii. Bylo velmi přátelské, v příjemné atmosféře. Slyšel jsem jen o vlažných párcích v aréně,“ usmál se Tomáš Král.

Po ekonomické stránce ještě neměl v poslední den šampionátu k dispozici přesná čísla, už je ale jasné, že šampionát bude v plusových číslech. „Šampionát stojí 650 až 700 milionů, řády desítek milionů určitě vyděláme,“ prozradil.

S dobrým výsledkem souvisí také to, co se dělo na ledě. Hvězdy jako Sidney Crosby, Jaromír Jágr nebo Jevgenij Malkin prostě vyprodávaly hlediště. Kromě toho se také povedlo fanoušky přesvědčit, že to musí - dle sloganu šampionátu - vidět zblízka.

„Přispěli k tomu i ti dva blázniví králíci, kteří lidi táhli. Obrovský dík patří právě lidem, že takhle naplnili stadiony,“ podotkl Tomáš Král, který si uvědomuje, že návštěvnost souvisí i se sportovní stránkou.

„Jednoznačně jsme to viděli v momentě, kdy se řeklo, že přijede Crosby, Giroux a podobně. Ze dne na den se začaly vyprodávat zápasy, které do té doby vyprodané nebyly,“ těší předsedu Českého svazu ledního hokeje.

Král přemýšlí o dalším turnaji v roce 2023

Slýchal chválu nejen na to, jak to žije v obou halách, ale také mimo ně. Jak v Praze, tak v Ostravě. „Co se dělo na Stodolní, bylo prý obrovské. Také tam měli dobrou sestavu – Dánové, Norové, Rusové i Finové,“ usmál se Tomáš Král. Turnaj v Praze má prý své kouzlo.

„Kanaďané říkali, že Crosby volal snad dvě hodiny poté, co Pittsburgh skončil v NHL. I proto museli odmítnout Tavarese, který měl také zájem přijet. Už na něj nezbylo místo,“ dodal šéf českého hokeje.

Šampionát se povedl nad očekávání, a tak by ho mohla Česká republika hostit znovu poměrně brzy. Tomáš Král přiznal, že by rád dostal mistrovství světa do tuzemských stadionů v roce 2023.

MS v hokeji 2015 | Foto: Český rozhlas

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme