Nejproduktivnějším hráčem NHL roku 2016 byl Crosby. Mezi Čechy předčil Jágra jen Voráček

Hokejová sezona sice není ohraničena začátkem a koncem kalendářního roku, ale pokud by tomu tak bylo, by byl vítězem Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části NHL za rok 2016 vyhašen Sidney Crosby. Devětadvacetiletý kapitán Pittsburghu byl navíc jediným hokejistou, kterému se v uplynulém kalendářním roce podařilo dosáhnout na hranici sta bodů. Z českých zástupců se v tomto ohledu nejvíce dařilo Jakubu Voráčkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sidney Crosby nasbíral v roce 2016 sto bodů v NHL | Zdroj: ČTK

Crosby v roce 2016 stačil odehrát celkem 76 zápasů základní části NHL, ve kterých si přispal rovných 100 bodů. Pittsburskou hvězdu přitom nezastavil ani otřes mozku ze začátku probíhajícího ročníku.

Kanadský útočník byl navíc ve sledovaném období i nejlepším střelcem, protože oslavil 53 tref a o sedm zápisů pokořil i nejúspěšnějšího kanonýra posledních let Alexandra Ovečkina.

S odstupem 13 bodů skončil za Crosbym vítěz kanadského bodování ze sezony 2015/2016 Patrick Kane. Američan mezi 1. lednem a 31. prosincem 2016 nasbíral 87 bodů v 82 utkáních.

Do první desítky se vešli i dva hráči, kteří v NHL působí teprve druhým rokem – Artěmij Panarin (81 bodů) a 19letý Connor McDavid (79).

Z českých hráčů se bodově nejvíc činil Jakub Voráček. Forvard Philadelphie obohatil své statistiky 66 kanadskými body.

Jen o tři zápisy méně než Voráček zaznamenal Jaromír Jágr, který ze zástupců českého hokeje odehrál nejvyšší počet zápasů (83). Z pohledu statistik prožil v únoru 45letý útočník nejlepší rok od svého návratu do NHL.

Jediným střelcem z České republiky s více než 30 góly byl David Pastrňák. Dvacetiletý útočník se trefil celkem 32krát – více branek dalo jen osm hráčů NHL.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme