Někdy máte radost, někdy to bolí. To je hokej, říká po vyřazení Málek

Jásající pardubičtí hokejisté rozdávající úsměvy do všech světových stran - a jen o pár metrů dál těžce zklamaní hráči Vítkovic, okolo kterých se znalcům sportovních duší chtělo chodit tiše po špičkách. Takový obrázek se nabízel po včerejším rozhodujícím utkání čtvrtfinále play-off, které Pardubice vyhrály v prodloužení 5:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 7. zápas, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 20. března v Pardubicích. Bitka před vítkovickou brankou | Zdroj: ČTK

„Čtyřikrát vedeme, čtyřikrát nám soupeř vyrovná, nakonec půl minuty před koncem, to je samozřejmě obrovská škoda,“ těžce hledal slova vítkovický kapitán Jiří Burger.

Jak také jinak, když ještě v poslední minutě řádné hrací doby hosté vyhrávali 4:3 a semifinále se zdálo být na dosah ruky.

„Byli jsme dvaatřicet vteřin od toho, abychom slavili my. Bohužel jsme tam dali tyčku do prázdné brány… Co říct. Takový je sport, takový je hokej. Někdy má člověk radost, někdy to bolí,“ truchlil brankář Roman Málek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na jedné straně obrovská radost, na druhé stejně velký smutek - i takový je hokej, říkal po vyřazení v play-off vítkovický gólman Roman Málek

Trenér Mojmír Trličík se netvářil o nic veseleji. Ale přece zkoušel utěšovat sebe i hráče.

„Bude to bolet strašně dlouho, ale už to, že jsme tady na sedmém zápase, pořád bereme jako velký úspěch.“

Novinářům stačilo popojít od ztichlé vítkovické kabiny několik metrů a hned mohli okusit, jak chutná pardubická radost.

„Chvála bohu, že to takto skončilo,“ ulevil si autor vyrovnávacího gólu ze šedesáté minuty Martin Bartek. A jedním dechem také pochválil celý tým, který se v rozhodujícím utkání čtvrtfinálové série musel obejít bez zraněného kapitána Petra Koukala.

„Byla to velká ztráta hlavně pro první útok, ale většinou to tak bývá, že když vypadne takto důležitý hráč, mužstvo se stmelí a bojuje i za něj, aby se v této sezoně ještě zahrál. Doufejme, že si zahraje.“

Kdo se pozorně díval, mohl objevit Petra Koukala alespoň v civilu.

„Chyběl na ledě, ale byl s námi v kabině, na střídačce, hecoval mužstvo. Věřím, že se Petr dá na další zápas dohromady a ještě nám hodně pomůže,“ doufá pardubický trenér Pavel Hynek.

Kdy a proti kterému soupeři to bude, o tom rozhodne dnešní sedmé utkání čtvrtfinálové série mezi Plzní a Zlínem. Začíná v 18 hodin a 10 minut a na Radiožurnálu vás o něm budeme informovat.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme