Němci rozbouřili rekordní návštěvu, USA porazili 2:1 v prodloužení

Němečtí hokejisté vstoupili vítězně do domácího světového šampionátu v ledním hokeji. Před rekordní návštěvou ve fotbalové hale v Gelsenkirchenu porazili Spojené státy americké 2:1 v prodloužení.

MS hokej 2010 maskot hráč

MS hokej 2010 maskot hráč | Foto: IIHF

Rekordních 77 803 diváků v hledišti rozjásal ve 26. minutě vedoucím gólem Wolf. Němce navíc dlouho držel brankář Endras. Ve 49. minutě si ale za svá záda srazil puk z hole Cartera. Dramatické utkání tak rozhodl až nastavený čas. Po pouhých 21 sekundách se v něm trefil Schütz a zajistil Německu druhý bod.

00:00 / 00:00

Šampionát zahájil Německý prezident Horst Köhler společně s prvním mužem Mezinárodní hokejové federace René Faselem.

USA - Německo 1:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 49. Carter - 26. Wolf (Müller, Ullmann), 61. Schütz. Rozhodčí: Lärking (Švéd.), Savage (Kan.) - Arm, Wehrli (oba Švýc.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 77.803 (vyprodáno).

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít