Němci zaskočili Rusy, Švýcaři se trápili

Nečekanou porážkou začali ruští hokejisté mistrovství světa na Slovensku. Obhájci stříbrných medailí prohráli ve svém úvodním duelu v základní skupině A s Německem 0:2. Švýcarsko vyhrálo nad Francií 1:0 v prodloužení.

Němečtí hokejisté se hned v zahajovacím zápase MS s Ruskem postarali o senzaci

Němečtí hokejisté se hned v zahajovacím zápase MS s Ruskem postarali o senzaci | Zdroj: ČTK

Německo - Rusko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Čtyřicet minut byl v Bratoslavě německý celek lepším týmem, když pozorně bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Jeden z nich proměnil po pětadvaceti minutách ranou z mezikruží Greilinger.

00:00 / 00:00

Němci překvapili Rusy a vyhráli, Švýcaři rozhodli až v prodloužení

Ve třetí části sice Rusko soupeře prakticky uzamklo v útočném pásmu. Gólman Endras ale střelecké pokusy ruských hvězd pochytal a dvě minuty před třetí sirénou dokonal senzaci Reimer.

Branky a nahrávka: 25. Greilinger (Braun), 58. Reimer. Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Burchell - Carlson, Murchison (všichni Kan.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 9049.

Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hördler, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Müller, Greilinger, Ullmann - Tripp, Schütz, Gogulla - Kreutzer, Barta, Reimer. Trenér: Uwe Krupp.
Rusko: Nabokov - Nikulin, Bělov, Aťušov, Tjutin, Kalinin, Kornějev, Kulikov, Jemelin - Morozov, Kajgorodov, Kovalčuk - Zaripov, Zinovjev, Radulov - Afinogenov, Těreščenko, Arťuchin - Kuljomin, Gorovikov, Tarasenko. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Švýcarsko - Francie 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Částečný úspěch mohou slavit také Švýcaři, kteří v souběžně hraném utkání v Košicích porazilo Francii 1:0, ale až brankou v prodloužení. Favorit se dlouho trápil a od inkasování ho ubránil pouze pozorný brankář Stephan, který nakonec vychytal čisté konto.

Francouzi, kteří na posledním šampionátu horko těžko zachraňovali příslušnost k elitě ve skupině o udržení, byli sice nebezpečnější, ale druhý bod zajistil Švýcarům po necelých dvou minutách nastavení po individuální akci Vauclair. Hráči helvétského kříže si tak do tabulky skupiny B připsali 2 body.

Branka a nahrávka: 62. Vauclair (Rüthemann). Rozhodčí: Partanen, Rönn - Terho (všichni Fin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2964.

Švýcarsko: Stephan - Diaz, Bezina, Du Bois, Seger, Vauclair, Furrer, Sbisa - Plüss, Rüthemann, Gardner - Ambühl, Monnet, Lötscher - Trachsler, Bieber, Moser - Stancescu, Lemm, Sprunger. Trenér: Sean Simpson.
Francie: Huet - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Moisand, Roussel, Janil - Meunier, Bellemare, S. Treille - Fleury, S. Da Costa, Desrosiers - Tardif, Gras, T. Da Costa - Romand, B. Henderson, Raux - Arrossamena. Trenér: David Henderson.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít