Není to o mých gólech, ale o práci celého týmu, říká střelec českého týmu Michal Birner

Čeští hokejisté slaví na mistrovství světa třetí vítězství. Po výhrách nad Ruskem a Lotyšskem porazili v Moskvě Švédsko 4:2. Po první třetině přitom prohrávali 0:2, ale výborným výkonem dokázali otočit vývoj skóre a vedou skupinu A. Nejlepším hráčem v českém dresu byl vyhlášen Michal Birner, který Švédům vstřelil dvě branky.

Michal Birner (uprostřed) slaví svůj gól proti Švédsku

Michal Birner (uprostřed) slaví svůj gól proti Švédsku | Zdroj: ČTK

Dnes se českému týmu proti Švédsku podařil velký obrat, na kterém jste se podílel dvěma góly. Kdy vám bylo v zápase nejhůř? Bylo to ve chvíli, kdy jste dostali na konci první třetiny gól na 2:0?

To je strašně těžké říct, kdy nám bylo nejhůř. Věděli jsme, že máme ještě 40 minut, a neřekl bych, že jsme tu první dvacetiminutovku hráli úplně špatně, protože jsme nějaké šance měli. Pak jsme sice udělali chybu, ale to se prostě stane. Řekli jsme si, že musíme mít hlavně dobrý pohyb s tím, že z toho budeme mít hodně šancí, protože včera hráli zápas, takže budou unaveni. A to se potvrdilo, když jsme pak odehráli skvělých 40 minut. Jsem nadšený z toho, jak ten tým šlape.

00:00 / 00:00

S českým útočníkem Michalem Birnerem po zápase se Švédskem mluvil reportér ČRo Petr Kadeřábek

Především druhá třetina byla fantastická. Co byste řekl k výkonu českého týmu ve druhé části hry?

Jak jsem už řekl, všechno pramenilo z pohybu a z toho, že jsme hráli hodně času u nich v pásmu. Ten tým je z toho pak unavený a dělá chyby, z čehož pramenily naše góly. Není to jenom o nějakých mých gólech, ale o práci celého týmu. Naše čtvrtá lajna měla dneska strašně moc šancí, ti kluci odvedli fantastickou práci. Vybojovali také hodně faulů. Nemáme tady žádné hvězdy světového formátu – samozřejmě, máme tady Plekyho (Plekance, pozn. red.), Červuse (Červenku, pozn. red.), ale i oni se snaží hrát týmově. To pak strhne i ostatní a to je naše jediná šance, jak tady uspět.

Máte za sebou tři zápasy s těžšími soupeři. Nyní vás ve skupině čekají ještě čtyři zápasy, ze kterých hned tři budou proti papírově slabším týmům. Jak se chcete připravit na tyto soupeře?

V dnešním hokeji už nejsou žádní slabší soupeři. Týmy, jako je Lotyšsko, Dánsko nebo Norsko, mají skvělé hokejisty, takže to nebude nic jednoduchého. I Rusové měli namále, když hráli s Kazachstánem. Bude to pořád těžké.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít