Nervózní nejsem nikdy, říká po premiéře na MS gólman Mrázek

Nejlepší brankář letošního mistrovství světa juniorů Petr Mrázek má za sebou premiéru na světovém šampionátu. Češi i díky mladému gólmanovi získali jistotu, že ve čtvrtečním čtvrtfinále narazí na domácí Švédsko. „Moc jsem si to užil,“ řekl Mrázek po utkání s Německem.

Zleva útočník Německa Marcus Kink, český útočník David Krejčí a brankář Petr Mrázek | Zdroj: ČTK

Časomíra v hale Globen ukazovala 51. minutu a stav 8:1. Alois Hadamczik dává pokyn Jakubu Štěpánkovi, aby se vydal na střídačku. Absolutně v klidu a bez nervozity zamířil do branky hrdina juniorského světového šampionátu Petr Mrázek

„Nikdy nejsem nervózní. Těšil jsem, jaké to bude, a pořádně jsem si to užil,“ popisuje Mrázek.
Už pozvánka do Stockholmu byla pro rodáka z Ostravy pomyslnou třešničkou na dortu a v úterním večeru přibyla další. „Dostat deset minut na mistrovství světa je krásné,“ soukal ze sebe viditelně šťastný gólman.

00:00 / 00:00

S Petrem Mrázkem si povídal Pavel Petr

O příležitosti plnit roli dvojky se dozvěděl po dopoledním tréninku. Tušil také, že by mohl dostat šanci v případě příznivého stavu. „Trenér po druhé třetině přišel a řekl, že jestli to takhle bude dál, tak že se na hřiště dostanu.“

Svůj slib trenér Alois Hadamczik splnil. Mrázka poslal na led při vedení o sedm branek. „Myslím, že je to pro gólmana trošku těžší, ale já jsem to vůbec nevnímal, strašně jsem se na to těšil. Premiéra na mistrovství světa v této sezoně je úžasná.“

Petr Mrázek neinkasoval a mohl být spokojen. Škoda pouze toho, že jeho premiéru sledovaly jen poloprázdné ochozy. „Samozřejmě, když jsou plné tribuny, tak se lépe chytá i se lépe hraje klukům, ale čeští fanoušci se snažili, bylo to super.“

Daleko podstatnější byla skutečnost, že Češi si před čtvrtfinále zvedli sebevědomí a s chutí si zastříleli. „Doufám, že se na čtvrtfinále dobře připravíme a vyhrajeme,“ přeje si Petr Mrázek. Čtvrteční souboj se Švédy rozehraje česká reprezentace ve 20 hodin a 15 minut.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít