Nešťastný vstup do Channel One Cupu. Hokejisté podlehli Finsku 2:4

Hokejová reprezentace vstoupila do poslední akce roku porážkou. V rámci Channel One Cupu podlehla v Helsinkách Finsku 2:4. Z týmu Josefa Jandače se prosadili jen debutant David Tomášek a obránce Michal Jordán. Tým nyní čeká rychlý přesun do Ruska.

Hokejová reprezentace podlehla Finům 2:4

Hokejová reprezentace podlehla Finům 2:4 | Zdroj: ČTK

Před měsícem Češi ve Finsku domácí tým porazili, tentokrát začali v Helsinkách nešťastně. Ve třetí minutě chtěl Adam Polášek vyhodit do rohu, jenže trefil pouze spoluhráče Jeřábka a puk skončil v české brance.

Tým Josefa Jandače byl aktivnější, ale o chvíli později prohrával už o dvě branky. Střelu Koivista tečoval Miro Aaltonen na hranici brankoviště tak šikovně, že Pavel Francouz v české brance nestačil zareagovat.

Velkým množstvím omluvenek poznamenaný tým se prosadil až ve druhé třetině a pod snížení se podepsali dva debutanti. Zlínský Robert Říčka nastřelil hůl Davida Tomáška. Ten v prvním zápase v reprezentaci vstřelil svou první branku.

Jenže o pět minut později vrátil modrým dvoubrankové vedení Rope Hintz. A chvíli po polovině zápasu sehráli Finové bleskový rychlý protiútok. Na jeho konci zakončoval Antti Erkinjutti do odkryté branky.

Ve 48. minutě Michal Jordán z rohu kluziště spíš nastřeloval puk před branku, ten ale překvapivě skončil uvnitř. Ani závěrečný tlak českého týmu bez brankáře další branky nepřinesl, a tak český tým začal obhajobu loňského vítězství v Channel One Cupu prohrou 2:4.

Reprezentaci nyní čeká bleskový přesun do Moskvy. Na žádost ruského týmu totiž odehraje další zápas už zítra od pěti hodin odpoledne českého času.

Hokejový Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour:
Finsko - ČR 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. M. Aaltonen, 12. M. Aaltonen (Lepistö, Koivisto), 28. Hintz (Gröndahl), 33. Erkinjuntti (Osala, Haapala) - 23. D. Tomášek (Jeřábek, Říčka), 48. Jordán. Rozhodčí: Linde, Holm (oba Švéd.) - Suominen, Hägerström (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5056.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít