Neuvirth jde s Washingtonem na špici Východní konference

Gólman hokejistů Washingtonu Michal Neuvirth vychytal v NHL výhru 3:2 na nájezdy na ledě Toronta. Capitals zaujali průběžné první místo na Východě, protože dosavadní lídr Philadelphie nestačila na Ottawu 2:5. Naopak Maple Leafs ztratili i teoretickou šanci na postup do play-off, kam se neprobojovali pošesté za sebou. Rozhodlo o tom vítězství Buffala nad Tampou Bay 4:2.

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth | Zdroj: ČTK

Třiadvacetiletý Neuvirth si v zápase připsal 19 úspěšných zákroků a v penaltovém rozstřelu zneškodnil všechny čtyři pokusy domácích střelců. Rozhodující nájezd proměnil Mike Knuble a Washington už nemůže přijít o první pozici v Severovýchodní divizi a tím i výhodu domácího prostředí pro první kolo play. Svůj 300. gól v 6 sezoně v zámoří vstřelil ruský útočník Ovečkin.

Účast ve vyřazovacích bojích si v nočním utkání definitivně zajistili hokejisté Montrealu, kteří udolali Chicago 2:1 v prodloužení. Postupu se výrazně přiblížil i Nashville. Asistencí se na výhře Predators 6:3 nad Atlantou podílel Martin Erat. Gólman Thrashers Ondřej Pavelec naskočil do branky až ve 22. minutě za stavu 4:0 a z 11 střel inkasoval dva góly.

Ve zbylých zápasech porazil Pittsburgh New Jersey 4:2. Gólovou přihrávku zaznamenal domácí Zbyněk Michálek i hostující Patrik Eliáš. Obrat a tedy i prohru Philadelphie v kanadském hlavním městě Ottawě režírovali dva čeští reprezentanté. První dvě branky připravil obránce Filip Kuba. Pojistku Senators přidal při power play hostujících Flyers Milan Michálek.

Statistika NHL:

Buffalo - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 17., 29. a 60. Vanek, 34. Connolly - 14. Malone, 41. Lecavalier. Střely na branku: 24:25. Diváci: 18.690
Toronto - Washington 2:3 po sam. n. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Kulemin, 22. Lupul - 12. Ovečkin, 33. Erskine, rozh. nájezd Knuble. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 21 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Střely na branku: 21:41. Diváci: 19.509
Pittsburgh - New Jersey 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 37. a 59. Dupuis (na první Z. Michálek), 18. J. Staal, 42. Kunitz - 36. Steckel, 45. Rolston (Eliáš). Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.331
Montreal - Chicago 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Camalleri, 62. Subban - 31. P. Kane. Střely na branku: 35:43. Diváci: 21.273
Edmonton - Vancouver 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 20. Jones, 58. Pääjärvi. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16.839
St. Louis - Colorado 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Backes, 25. Shattenkirk, 60. McDonald - 17. Porter. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.150
Nashville - Atlanta 6:3 (3:0, 1:0, 2:3)
Branky: 20. a 22. Tootoo (na první Erat), 20. a 43. S. Kosticyn, 6. Halischuk, 47. Fisher - 44. a 57. Wheeler, 58. Antropov. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 38 minut, z 11 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 24:36. Diváci: 16.756
Dallas - Columbus 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 6. Ott, 60. Eriksson, 60. Morrow. Střely na branku: 30:23. Diváci: 16.012
Ottawa - Philadelphia 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 16. Foligno (Kuba), 39. Shannon (Kuba), 40. Butler, 49. Spezza, 59. M. Michálek - 4. a 36. M. Richards. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.397

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít