Neuvirth slaví s Washingtonem postup od 2. kola play-off NHL

Zatím povedené první play-off v kariéře zažívá v NHL gólman Washingtonu Michal Neuvirth. Capitals porazili v pátém duelu 1. kola New York Rangers 3:1 a celkově vyhráli sérii 4:1. O druhý shootout ve vyřazovacích bojích připravil českého brankáře až v poslední minutě Wolski.

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth | Zdroj: ČTK

Hrozbu vyřazení zatím odvrátili hokejisté Tampy Bay. A podíl na tom měl i Pavel Kubina. Český obránce totiž dvakrát skóroval při vysoké výhře svého týmu na ledě Pittsburghu 8:2, která znamenala pro Tampu snížení stavu série na 2:3.

V play-off se udrželo nejméně do šestého duelu úvodního kola také Los Angeles. Kings zvítězili v San José nad domácími Sharks 3:1 a celkově prohrávají na zápasy už ‘pouze‘ 2:3.

Třetí výhra za sebou potom posunula do vedení 3:2 v sérii s Montrealem hokejisty Bostonu. Utkání bylo ale hodně vyrovnané a v základní hrací době skončilo remízou 1:1, když na branku domácích Bruins přihrával Tomáš Kaberle. O bodu pro Boston nakonec rozhodl až ve 30. minutě prodloužení Horton.

NHL - 1. kolo play-off:

Východní konference - 5. zápasy:

Washington - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Green, 28. Ovečkin, 57. Sjomin - 60. Wolski. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 27 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.398. Konečný stav série: 4:1.

Boston - Montreal 2:1 v druhém prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Branky: 45. Marchand (T. Kaberle), 90. Horton - 54. Halpern. Střely na branku: 51:45. Diváci: 17.565. Stav série: 3:2.

Pittsburgh - Tampa Bay 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)
Branky: 47. Rupp, 49. Conner - 17. a 26. Gagné, 18. a 28. Stamkos, 43. a 46. Kubina, 22. Lecavalier, 56. Moore. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.535. Stav série: 3:2.

Západní konference - 5. zápas:

San Jose - Los Angeles 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 26. Marleau - 4. Wimmonds, 8. Clifford, 9. Penner. Střely na branku: 52:22. Diváci: 17.562. Stav série: 3:2.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít