Neuvirth zazářil při výhře nad Winnipegem. Potřetí v sezoně vychytal nulu

Michal Neuvirth se předvedl v souboji českých gólmanů v NHL, když hned 28 zákroky pomohl k výhře Philadelphie v aréně Winnipegu, kde za domácí dvakrát kapituloval Ondřej Pavelec. Jednou asistencí se o přerušení série šesti porážek Flyers zasloužil i Jakub Voráček.

Michal Neuvirth zasahuje lapačkou proti pokusu Drewa Stafforda

Michal Neuvirth zasahuje lapačkou proti pokusu Drewa Stafforda | Zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletý Neuvirth udržel čisté konto potřetí v sezoně. Jeho krajana Pavelce, který si připsal 20 úspěšných zásahů, překonali hosté dvakrát v přesilové hře.

Nejprve v 6. minutě zamířil přesně střelou z voleje z levého kruhu pro vhazování Brayden Schenn, v 50. minutě pak sice Pavelec dělovku Claudea Girouxe ze stejného místa zastavil, jenže k odraženému puku se dostal Wayne Simmonds a doklepl ho do sítě.

Třetí gól pak přidal v 59. minutě Matt Read při power-play Jets.

Podruhé za sebou se zapsal mezi střelce Tomáš Plekanec. Zkušený centr svým sedmým gólem v sezoně přispěl k výhře Montrealu 4:2 nad Bostonem.

Český útočník byl ve 22. minutě autorem vyrovnávacího gólu na 1:1, když v přesilové hře sám před brankářem zamířil švihem do šibenice. Bruins se pak i díky asistenci Davida Krejčího dostali ještě jednou do vedení, Canadiens však ve třetí třetině třemi góly skóre otočili.

Vítěznou branku vstřelil 68 sekund před koncem v přesilové hře David Desharnais a podíl na ní měl i Plekanec, byť v tu chvíli nebyl na ledě. O minutu dříve totiž právě jeho fauloval David Krejčí, ten krajana zbytečně krosčekoval ve středním pásmu.

Zatímco kladenský odchovanec byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, rodák ze Šternberka Krejčí schytal kritiku od trenéra Claudea Juliena a sám zpytoval svědomí.

Výsledky NHL:

Buffalo - Vancouver 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 29. a 60. Ristolainen, 23. McGinn - 34. H. Sedin, 51. Higgins. Střely na branku: 22:37. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. Ullmark, 3. McGinn (všichni Buffalo).

Los Angeles - Florida 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 34. Carter, 37. Doughty, 38. Kopitar, 49. Lucic - 20. Bjugstad. Střely na branku: 35:19. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Toffoli, 3. Lucic (všichni Los Angeles).

Montreal - Boston 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 22. Plekanec, 49. Eller, 59. Desharnais, 60. Pacioretty - 2. Eriksson, 29. Vatrano (Krejčí). Střely na branku: 33:31. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais, 2. Plekanec, 3. Condon (všichni Montreal).

Washington - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. a rozh. nájezd Ovečkin, 60. Bäckström - 3. Winnik, 50. Van Riemsdyk. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström, 3. Holtby (všichni Washington).

Carolina - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Faulk, 60. Skinner, 63. J. Staal - 32. Chiasson, 36. Wideman. Střely na branku: 46:21. Diváci: 10.005. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Skinner, 3. Faulk (všichni Carolina).

Nashville - St. Louis 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 9. Parayko, 43. Pietrangelo, 46. Upshall, 53. Steen. Střely na branku: 45:28. Diváci: 17.143. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Steen, 3. Gomez (všichni St. Louis).

Minnesota - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 21. Spurgeon. Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.066. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Spurgeon, 3. Coyle (všichni Minnesota).

Arizona - NY Rangers 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 60. Doan - 9. Fast, 23. Miller, 26. Kreider, 34. Hayes. Střely na branku: 40:30. Diváci: 13.029. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Kreider (oba Rangers), 3. Rieder (Arizona).

Winnipeg - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Schenn (Voráček), 50. Simmonds, 59. Read. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 28 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 28:23. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Perreault (Winnipeg).

Calgary - Pittsburgh 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 17. a 58. Gaudreau, 8. Colborne, 18. Bennett (Frolík), 30. Monahan - 14. Kessel, 35. Bonino. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Backlund, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

San Jose - Anaheim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Perry. Střely na branku: 31:17. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin (Anaheim), 2. Jones (San Jose), 3. Perry (Anaheim).