Neuznaný gól nás nakopl, říká obránce Tampy Šustr po úspěšném vstupu do play-off NHL

Třemi zápasy v noci na dnešek odstartovalo play-off hokejové NHL. Z vítězství se vedle hráčů St. Louis a Pittsburghu těšili také hokejisté Tampy Bay. Na výhře Blesků se podíleli i dva Češi – spolu s útočníkem Ondřejem Palátem také bek Andrej Šustr, který v duelu proti Detroitu odehrál necelých 18 minut.

Obránce Tampy Andrej Šustr (zcela vlevo) v zápase prvního kola play-off NHL s Detroitem | Zdroj: ČTK

Do letošního play-off se vám podařilo vstoupit díky výhře nad Detroitem v poměru 3:2 úspěšně, jak jste viděl zápas z Vašeho pohledu?

Je to přesně to, co jsme chtěli. Loni jsme tady první zápas prohráli, takže jsme potřebovali dobrý začátek, což se povedlo.

Tampa díky gólu Kučerova vyhrála první třetinu, jenže vstup do druhé vám nevyšel. Detroit měl více ze hry a dvěma rychlými góly zápas otočil. Čím to bylo, že vás soupeř přehrával?

Prvními třemi zápasy začalo play-off NHL, ani v jednom čeští hokejisté nebodovali

Ani bych neřekl, že nás přehrávali. Měli ale pár šťastných odrazů. Jednou to byla střela od modré, která byla asi tečovaná, a druhý gól pak padl po odrazu od našeho hráče. To se stává. Myslím, že nás to ale nerozhodilo a že jsme emočně zůstali na stejné vlně.

Začátek třetí třetiny naopak patřil vašemu týmu. Proběhlo něco v kabině, nebo tlak zkrátka vyplynul ze hry?

Pokud hrajeme doma, většinou se nám daří ve třetích třetinách rozhodnout o našem vítězství, když je stav vyrovnaný. Věděli jsme, že to umíme, takže jsme se semkli, dali jsme góly, a i když jsme vedli 3:2, snažili jsme se stále útočit. Nestáhli jsme se, což je nejlepší obrana.

„ Nezbývalo nám nic jiného, než si říct, že dáme další gól a to se nám brzo povedlo. Killorn šel „do brány“ a povedlo se mu tečovat nastřelený puk, takže nás neuznaný gól nerozhodil. Naopak nás to nabudilo tím, že jsme museli přidat a dát jim další gól, což bylo důležité. “

Zápas byl poměrně vypjatý. Zejména ve druhé třetině se hodně vylučovalo, různých šarvátek bylo také dost. Je cítit mezi Tampou a Detroitem nějaká rivalita, když jste loni vyřadili Red Wings v sedmi zápasech?

Byl to první zápas play-off, takže emoce jsou u všech hodně vysoko. Je to umocněné tím, že to byl první zápas a první série.

Za stavu 2:2 jste na začátku poslední dvacetiminutovky vstřelili vedoucí gól, který ale nakonec nebyl kvůli ofsajdu uznán. Bylo to přitom velmi těsné. Jak jste to vnímali na střídačce?

Kvůli zranění Tampě chybí forvard Steven Stamkos, který je vaším lídrem a nejlepším střelcem týmu. Jak se s tím vyrovnáváte?

Je to velký člen naší soupisky a jeden z nejlepších hráčů v lize. Jeho góly určitě budou chybět, stejně tak jeho přítomnost v kabině. Myslím si ale, že někdy takové události mohou tým semknout. Všichni makají jeden za druhého a to je dobře. Budeme makat a doufám, že se brzy vrátí.

V minulé sezoně jste dokráčeli až do finále Stanley Cupu. Je na týmu znát, že je zkušenější? Třeba i z toho pohledu, že jste letos úvod play-off oproti loňsku zvládli?

Teď už je nám jasné, co od toho můžeme očekávat. Víme, že jsme v této pozici už byli a jak se tyto série vyvíjí. Víme také, jak se v těchto situacích chovat a jak s nimi nakládat.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít