New Jersey díky gólům Sýkory a Židlického otočili zápas s Philadelphií

Hokejisté Philadelphie neudrželi vedení 2:0, prohráli v New Jersey 2:4 a ve druhém kole Stanleyova poháru prohrávají 1:3 na zápasy. Přesnými zásahy se na výhře Ďáblů podíleli Češi Petr Sýkora a Marek Židlický. Do finále Západní konference po devatenácti letech postupují z Los Angeles Kings. Ti zvítězili nad Saint Louis 3:1 a celkově 4:0 na zápasy.

New Jersey Devils center Adam Henrique (hidden) is mobbed by teammates after scoring the game-winning goal against the Florida Panthers in double overtime during Game 7 of their NHL Eastern Conference quarter-final playoff hockey game | Zdroj: Reuters

Flyers přitom vstoupili do utkání nadějně a díky trefám Hartnella v přesilovce a Girouxe v oslabení vedli po čtrnácti minutách 2:0.

Ještě do první přestávky se domácím podařilo vyrovnat. Na začátku 16. minuty se po Židlického přihrávce v přesilové hře trefil Sýkora, dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky pak svým premiérovým gólem v kariéře v play-off vyrovnal Židlický vyrovnal.

V druhé třetině Devils dominovali, vedoucího gólu se dočkali v 38. minutě, kdy se po přihrávkách Sýkory a Henriqua trefil Dainius Zubrus.

V poslední minutě přidal pojistku na výhru New Jersey trefou do prázdné branky znovu Zubrus. Brankář Martin Brodeur, který oslavil 40. narozeniny, přispěl k vítězství 20 zákroky a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Los Angeles jsou teprve třetím týmem v historii NHL, který postoupil do finále konference z osmého místa po základní části. Předtím se to povedlo pouze předloni Montrealu a o další čtyři roky zpět to dokázal i Edmonton, jenž nakonec prohrál až ve finále Stanley Cupu s Carolinou.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít