New Jersey srovnalo i díky Židlickému stav série s NY Rangers na 1:1

Hokejisté New Jersey dokázali ve druhém utkání finále Východní konference oplatit New Yorku Rangers porážku z prvního vzájemného střetnutí, když na jeho ledě zvítězili 3:2. Devils, v jejichž dresu si jednu asistenci připsal český obránce Marek Židlický, tak srovnali stav finálové série na 1:1.

New York Rangers defenseman Ryan McDonagh (L) looks on as New Jersey Devils right wing David Clarkson falls into Rangers goaltender Henrik Lundqvist (R) during the first period in Game 1 of the NHL Eastern Conference Finals hockey playoffs , May 14, 2012 | Zdroj: Reuters

New Jersey se tentokrát dokázalo mnohem lépe vypořádat s obranou soupeře, která v prvním utkání ve spolupráci s gólmanem Henrikem Lundquistem zneškodnila všech 26 pokusů Devils. Ve včerejším duelu ale bylo New Jersey v zakončování mnohem důraznější.

Skóre utkání otevřel ve 14. minutě zápasu Ilja Kovalčuk po přihrávce Marka Židlického, když překonal gólmana Lundquista dělovkou z prostoru levého kruhu. Rangers dokázali se štěstím vyrovnat na začátku druhé třetiny díky Marku Staalovi, a ve 33. minutě šli dokonce po přesilovkové trefě Chrise Kreidera do vedení.

Jenomže Devils ještě v závěru druhého dějství srovnali, na modré čáře napřáhl Bryce Salvador a těsně před Lundquistem změnil směr puku Ryan Carter.

Rozhodnutí přinesla závěrečná dvacetiminutovka. V 43. minutě vypálil od modré Adam Henrique, jehož střelu usměrnil za zády domácího brankáře David Clarkson. Rangers nepomohla ani závěrečná power play, stav série je tak vyrovnaný 1:1.

Semifinále play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 23. M. Staal, 33. Kreider - 14. Kovalčuk (Židlický), 39. R. Carter, 43. Clarkson. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18 200. Stav série: 1:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít