New Jersey srovnalo v play-off NHL stav série s NY Rangers na 2:2

Hokejisté New Jersey zvítězili ve čtvrtém utkání finále Východní konference play-off NHL nad New Yorkem Rangers 4:1 a srovnali stav finálové série na 2:2. Největší měrou se pod úspěch Devils podepsali útočník Zach Parise, který dal dva góly a na další přihrál, a gólman Martin Brodeur, který kryl 28 střel soupeře.

New Jersey Devils goalie Martin Brodeur (R) is congratulated by Zach Parise after the Devils defeated the New York Rangers in Game 4 of their NHL Eastern Conference Final hockey playoff game in Newark, New Jersey May 21, 2012 | Zdroj: Reuters

Domácí tým rozhodl o svém vítězství už v průběhu první třetině, kdy dokázal dvakrát překonat gólmana soupeře. V 9. minutě otevřel skóre utkání Bryce Salvador, jen o čtyři minuty později dal druhý gól do sítě hostí Travis Zajac.

Třetí branku přidal na začátku třetí třetiny Zach Parise. Rangers snížili pět minut před koncem zásluhou Fedotěnka, New Jersey si ale vítězství nenechalo vzít a v poslední minutě utkání pečetil jejich výhru svým druhým gólem v zápase Zach Parise střelou do prázdné brány při power play hostí.

V dresu Devils se poprvé v letošní sezoně neobjevil český útočník Petr Sýkora, kterého trenér Peter DeBoer vyřadil ze sestavy. Český hokejista přitom odehrál všech 82 duelů základní části a také předchozích 15 utkání v play-off, tentokrát ale sledoval zápas jen z tribuny.

Semifinále play-off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

New Jersey - New York Rangers 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 43. a 60. Parise, 9. Salvador, 12. Zajac - 55. Fedotěnko. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17 625. Stav série: 2:2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít