New Jersey vyrovnalo v play-off NHL stav série s Philadelphií na 1:1

Stav série 2. kola play-off NHL mezi hokejisty New Jersey a Philadelphie je po včerejšku vyrovnaný 1:1. Devils zvítězili ve druhém utkání na ledě Flyers 4:1. V poslední třetině otočili nepříznivé skóre, když vůbec poprvé v historii klubu dali v závěrečné dvacetiminutovce utkání play-off čtyři branky.

New Jersey Devils' David Clarkson  (23) celebrates with teammates Zach Parise (9) and Bryce Salvador after scoring on Philadelphia Flyers goalie Ilya Bryzgalov in NHL semifinal hockey game

New Jersey Devils' David Clarkson (23) celebrates with teammates Zach Parise (9) and Bryce Salvador after scoring on Philadelphia Flyers goalie Ilya Bryzgalov in NHL semifinal hockey game | Zdroj: Reuters

Philadelphia přitom měla vynikající vstup do zápasu, už ve třetí minutě zápasu poslal domácí do vedení Matt Read. Pak ale jako by se vedení zalekli, namísto útočné hry se stáhli do obrany, a dali tak šanci soupeři.

Ve druhé třetině vyslali Devils na bránu domácího gólmana Ilji Bryzgalova dvanáct střel, zatímco Flyers prověřili Martina Brodeura jen dvakrát. Na vyrovnání si ale New Jersey muselo počkat až do 44. minuty utkání, když se při svém debutu v play-off trefil mladý švédský obránce Adam Larsson.

Poté hostující celek spustil brankostroj – rozhodující branku vstřelil v 52. minutě zápasu David Clarkson, jen o tři minuty později už to bylo po zásahu Travise Zajace 3:1 a definitivní podobu dal skóre v 58. minutě ve vlastním oslabení Bryce Salvador.

Výsledek - 2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Philadelphia - New Jersey 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
Branky: 3. Read - 44. Larsson, 52. Clarkson, 55. Zajac, 58. Salvador. Střely na branku: 20:35. Diváci: 20 131. Stav série: 1:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít