NHL: Bodoval obránce Kuba, Kaberle vyřazen ze sestavy Caroliny

Pouze obránce Ottawy Filip Kuba se z českých hráčů zapsal do statistik nedělního programu zámořské NHL. K výhře Senators nad Carolinou 4:3 přispěl jednou asistencí. Na soupisce poraženého celku se neobjevil obránce Tomáš Kaberle, kterého kouč Maurice kvůli nepřesvědčivým výkonům vyřadil ze sestavy.

Gólman Ottawy Craig Anderson hlídá společně s Milanem Michálkem Chada LaRose z Caroliny | Zdroj: Reuters

Naposledy se Tomáš Kaberlemu stalo něco podobného jako nováčkovi v NHL v sezoně 1998/1999. Vloni přitom Kaberle vyhrál s Bostonem Stanleyův pohár a v Carolině měl jako posila plnit roli jednoho z tahounů mužstva. V dosavadních odehraných zápasech nové sezony si Kabele připsal jen pět asistencí.

Hokejisté Calgary přerušili sérii tří porážek, když na ledě Minnesoty zvítězili 5:2. Pět branek přitom padlo už během devíti minut úvodní třetiny zápasu. Na další branky se pak naopak čekalo až do závěrečného dějství, v němž Flames definitivně rozhodli o svém triumfu.

Statistika NHL:

Ottawa - Carolina 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 1. a 19. Spezza, 40. Rundblad, 53. Z. Smith (Kuba) - 16. Dwyer, 47. E. Staal, 57. Ponikarovskij. Střely na branku: 25:37. Diváci: 19.656.

Anaheim - Toronto 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 10. Beauchemin, 46. Perry - 15. a 41. Bozak, 15. MacArthur, 23. Crabb, 60. Schenn. Střely na branku: 28:28. Diváci: 13.685.

Minnesota - Calgary 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)
Branky: 2. Clutterbuck, 9. Johnson - 5. Giordano, 7. Stempniak, 9. Brodie, 42. Tanguay, 49. Iginla. Střely na branku: 21:35. Diváci: 16.864.

Columbus - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Dorsett - 40. Russell, 48. Backes. Střely na branku: 24:29. Diváci: 14.151.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít