NHL: Brankář Pavelec nezabránil porážce Winnipegu

Brankář Ondřej Pavelec zneškodnil v nedělním utkání NHL 23 z 25 střel, porážku Winnipegu na ledě Vancouveru 1:2 ale neodvrátil. Český gólman si tak připsal šestou prohru z posledních sedmi zápasů a Jets zůstávají na 11. místě Západní konference, daleko od příček zaručujících účast v play off.

Ondřej Pavelec v dresu Winnipegu Jets v NHL

Ondřej Pavelec v dresu Winnipegu Jets v NHL | Zdroj: Reuters

Pavelec nicméně podal solidní výkon a s inkasovanými góly mohl těžko něco dělat. Poprvé kapituloval v polovině úvodní třetiny, kdy jej v přesilovce povedenou tečí překonal Brad Richardson. Vítězný gól Canucks pak vstřelil v 51. minutě Christopher Tanev, který dělovkou k tyči zužitkoval přihrávku Zacka Kassiana zpoza branky.

Tématem zápasu se stalo zranění brankáře Vancouveru Roberta Luonga, který v průběhu první třetiny odstoupil ze hry kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla. "Asi dvě střídání předtím se bavil s naším kondičním trenérem, ale nevěděl jsem, že je zraněný. Překvapilo mě to," poznamenal po utkání kouč John Tortorella.

Luongo patří mezi hlavní adepty na pozici brankářské jedničky kanadské reprezentace pro blížící se olympijské hry v Soči, kde budou Kanaďané obhajovat zlaté medaile z Her ve Vancouveru.

Ve druhém nedělním zápase zvítězili New York Rangers nad Minnesotou 4:1 a vybojovali teprve druhou výhru ze série osmi zápasů na domácím ledě.

Výsledky NHL:

Vancouver - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 11. Richardson, 51. Tanev - 32. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent.
New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 17. Pouliot, 32. Hagelin, 39. Zuccarello, 53. Kreider - 5. Pominville.