NHL: Colorado i díky Hejdukovi a Hejdovi porazilo Anaheim 4:1

Hokejisté Colorada zvítězili v pondělím utkání NHL na domácím ledě nad Anaheimem 4:1 i za přispění dvou českých hráčů – obránce Jan Hejda si připsal dvě asistence, Milan Hejduk přihrál na jeden gól.

Milan Hejduk a gólman Ondřej Pavelec v NHL

Milan Hejduk a gólman Ondřej Pavelec v NHL | Zdroj: Reuters

Avalanche si tak v posledních deseti zápasech připsali už sedmou výhru, z toho čtyři zaznamenali v řadě. V tabulce Západní konference jim patří deváté místo, k čemuž přispěla i prohra Los Angeles v Nashvillu 1:2.

Winnipeg s českým gólman Ondřejem Pavelcem v bráně prohrál 3:5 na ledě Edmontonu, který je druhým nejhorším týmem NHL. V dresu vítězného týmu si jeden kanadský bod za asistenci připsali Aleš Hemský s Ladislavem Šmídem.

Jets v utkání vedli 2:1, jenomže ve třetí třetině inkasoval Ondřej Pavelec čtyřikrát z devíti střel soupeře – z toho dva góly dostal český gólman v rozmězí pouhých 35 vteřin. Winnipeg tak zůstává v tabulce Východní konference na osmém místě.

Statistika NHL:

NY Rangers - New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Hagelin, 59. Callahan. Střely na branku: 15:13. Diváci: 18 200.

Nashville - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 19. Josi, 24. Hornqvist - 57. Brown. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15 665.

Calgary - St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Glencross - 20. a 27. Arnott, 15. Backes. Střely na branku: 21:24. Diváci: 19 289.

Colorado - Anaheim 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 10. McLeod (Hejda), 41. O'Reilly, 43. Duchene (Hejduk), 55. McClement (Hejda) - 39. Ryan. Střely na branku: 23:28. Diváci: 15 133.

Winnipeg - Edmonton 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 36. Wellwood, 40. Burmistrov, 59. Antropov - 39. Whitney, 42. Jones (Hemský), 43. Petrell, 50. Hall, 58. Eberle (Šmíd). Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 25 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15 004.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít