NHL: Dvořák rozhodl o výhře Caroliny, Hudler bodoval v dresu Calgary

Radek Dvořák uzavřel smlouvu s týmem NHL Carolina Hurricanes teprve dva dny před startem soutěže, ale už se svým novým zaměstnavatelům začíná pořádně vyplácet. Český útočník rozhodl v neděli o první výhře Caroliny v sezóně 2:1 nad Philadelphií a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Radek Dvořák (vpravo) se spoluhráči z Caroliny

Radek Dvořák (vpravo) se spoluhráči z Caroliny | Zdroj: ČTK

Dvořák vstřelil vítězný gól ve druhé třetině, když obránce Schenn v tísni za brankou vyhodil puk jen mezi kruhy, kam najížděl právě český forvard, který měl pak dostatek času přesně zamířit. Dvořák tak skóroval i ve druhém utkání sezóny.

"Dostal příležitost a střílí góly. Je hodně šikovný a jeho přínos je inspirující i pro naše mladé hráče," pochvaloval si trenér Caroliny Kirk Muller.

Mezi tři nejlepší hráče zápasu byl zařazen i brankář Ondřej Pavelec, který ale i přes 31 úspěšných zákroků nezabránil porážce Winnipegu 2:3 s Anaheimem. Speciální náboj měl zápas pro hostujícího útočníka Teemu Selänneho, jenž pravděpodobně hrál naposledy ve Winnipegu, kde před 21 lety odstartoval svou kariéru a stále mu patří nováčkovské rekordy v počtu vstřelených branek (76) a získaných bodů (132).

Kyž hlasatel na stadionu jeho úspěchy připomínal, vstal 43letý Selänne ze střídačky a nadšeným divákům zamával. "V tu chvíli jsem měl pocit, že jsem tu by kdysi doma," usmívala se finská legenda po zápase. Z Winnipegu byl vyměněn do Anaheimu v únoru 1996.

Jiří Hudler z Calgary vede se čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí produktivitu českých hráčů v NHL. Obě přihrávky si připsal v nedělním utkání s Vancouverem.

Ve druhé třetině nejprve přihrál na gól Backlundovi a druhá asistence mu byla připsána 19 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy jeho střelu v power play dorážel David Jones a vyrovnal na 4:4. V prodloužení ale zajistil Vancouveru výhru svým druhým gólem v zápase Mike Santorelli.

Carolina - Philadephia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Harrison, 29. Dvořák - 24. L. Schenn. Střely na branku: 34:18.

Winnipeg - Anaheim 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 10. a 17. Ladd - 11. M. Perreault, 40. Cogliano, 55. Perry. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Střely na branku: 17:34.

Calgary - Vancouver 4:5 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 0:1)
Branky: 15. Giordano, 32 Bäcklund (Hudler), 42. Monahan, 60. D. Jones (Hudler) - 50. a 64. Santorelli, 5. Booth, 46. Hansen, 57. Weise. Střely na branku: 36:28.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít