NHL: Eliáš proměnil rozhodující nájezd, Pavelec má první nulu

Český útočník Patrik Eliáš zařídil ve včerejším programu NHL výhru New Jersey nad Philadelphií 4:3, když proměnil rozhodující samostatný nájezd. Ve třetí třetině navíc asistoval u vyrovnávací branky Devils a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Gólman Ondřej Pavelec vychytal v dresu Winnipegu první nulu v sezoně

Gólman Ondřej Pavelec vychytal v dresu Winnipegu první nulu v sezoně | Zdroj: Reuters

New Jersey přitom ve Philadelphii prohrávalo už 0:2, když v rozmezí třiadvacáté a devětadvacáté minuty dvakrát inkasovalo, na druhé brance domácích se asistencí podílel Jaromír Jágr.

Devils se ale z inkasovaných branek rychle otřepali a nakonec si vynutili v zápase, kde na soupeře stále dotahovali, prodloužení. V něm ale vítězná branka nepadla, samostatný rozhodující nájezd pak proměnil Patrik Eliáš.

V zámořské soutěži zářil také gólman Ondřej Pavelec, jež vychytal Winnipegu výhru 3:0 na ledě New York Islanders. Pro Pavelce to bylo první vychytané čisté konto v letošní sezoně, stejně jako Patrik Eliáš byl poté oceněn jako nejlepší hráč utkání.

Statistika NHL:

NY Islanders - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 5. E. Kane, 57. Oduya, 58. Burmistrov. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 34 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na braku: 34:26. Diváci: 10.157.

NY Rangers - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Woywitka, rozh. nájezd Gáborík - 39. Ryan. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.200.

Philadelphia - New Jersey 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. Rinaldo, 29. Giroux (Jágr), 43. Talbot z trest. střílení - 29. Parise, 32. Henrique, 54. Clarkson (Eliáš), rozh. nájezd Eliáš. Střely na branku: 23:39. Diváci: 19.667.

Columbus - Toronto 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 32. Johansen - 20. a 26. MacArthur, 7. Crabb, 21. Liles. Střely na branku: 39:18. Diváci: 14.306.

Detroit - Calgary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 29. Cleary - 25.a 49. Iginla, 16. Stempniak, 59. O. Jokinen. Střely na branku: 29:22. Diváci: 20.066.

Minnesota - Vancouver 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 47. a 58. Cullen, 25. Latendresse (Židlický), 26. Bouchard, 38. Scandella - 3. Hamhuis. Střely na branku: 45:25. Diváci: 16.534.

Phoenix - Nashville 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 29. Blum, 37. Halischuk, 60. Hornqvist. Střely na branku: 35:31. Diváci: 6.738.

Los Angeles - Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 32. R. Smyth, 38. Petrell, 42. Potter. Střely na branku: 19:27. Diváci: 18.118.

Florida - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 39. Weiss (Fleischmann), 58. Jovanovski - 5. Toews, 25. Marián Hossa, rozh. nájezd P. Kane. Střely na branku: 43:33. Diváci: 15.929.

San Jose - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 50. a rozh. nájezd Clowe (na první Havlát), 23. Marleau (Havlát), 56. McGinn - 3. a 30. Malkin, 1. Engelland. Střely na branku: 37:36. Diváci: 17.562.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít