NHL: Fleischmann skóroval, Florida ale získala proti Pittsburghu jen bod

Český hokejista Tomáš Fleischmann si v pátečním programu NHL připsal jeden kanadský bod za gól do sítě Pittsburghu, Florida si ale z utkání odnesla jen bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech.

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec nezažil v NHL povedený zápas, dostal osm branek

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec nezažil v NHL povedený zápas, dostal osm branek | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletý útočník otevíral v 28. minutě utkání skóre, do odkryté brány doklepl střelu spoluhráče Wojteka Wolskiho. Domácím se ale podařilo v úvodu závěrečné třetiny vyrovnat a v penaltovém rozstřelu byli šťastnějším týmem – vyhráli ho 2:0.

Tomáš Fleischmann si připsal už 21. branku v sezoně a je druhým nejproduktivnějším hráčem Floridy, dosud posbíral 48 bodů.

I jednobodový zisk ale stačil Panthers k tomu, aby si udrželi vedení v tabulce Jihovýchodní divize. Na druhý Washington i třetí Winnipeg mají náskok tří bodů.

Jets podlehli na ledě Calgary 3:5, gólman Ondřej Pavelec odchytal takřka celý zápas, v němž ze 27 střel pětkrát inkasoval.

NHL:

Pittsburgh - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. Sullivan, rozh. nájezd Neal - 28. Fleischmann. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.606.

Calgary - Winnipeg 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Giordano, 7. Iginla, 13. Stajan, 33. Tanguay, 52. Glencross - 18. E. Kane, 20. Wheeler, 54. Enström. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta. Střely na branku: 27:45. Diváci: 19.289.

Chicago - New York Rangers 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky: 35. Shaw, 54. Sharp, 55. Oduya, 60. P. Kane - 20. Anisimov, 48. Prust, 60. B. Richards. Střely na branku: 22:25. Diváci: 22.049.

Detroit - Los Angeles 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 15. a 36. Zetterberg (na první Hudler), 56. Filppula, 59. Helm - 8. Carter, 18. Justin Williams, 55. King. Střely na branku: 15:24. Diváci: 20.066.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít