NHL: Frolík s Pavelcem dovedli Winnipeg k výhře nad Floridou

Český útočník Michael Frolík se v pátečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Winnipegu 5:2 nad Floridou a stal se třetí hvězdou zápasu. K úspěchu Jets, kteří doma vyhráli poprvé od 15. listopadu, přispěl 21 zásahy i brankář Ondřej Pavelec.

Útočník Winnipegu Michael Frolík skóruje v zápase NHL

Útočník Winnipegu Michael Frolík skóruje v zápase NHL | Zdroj: ČTK

Český gólman v utkání inkasoval jako první už v osmé minutě, ale Winnipeg ještě do konce úvodní části třemi góly vývoj zápasu otočil. A následně v prostřední třetině přišly Frolíkovy chvíle. Po průniku kladenského odchovance, který řešil přesílení dva na jednoho přihrávkou, zvyšoval Evander Kane na 4:1. A v závěru druhé periody uzavřel Frolík z dorážky skóre zápasu.

Ani hokejisté New Jersey nezastavili rozjetý Anaheim, který na ledě soupeře zvítězil 3:2 v prodloužení a připsal si sedmou výhru v řadě. Alespoň k zisku bodu pomohl Devils asistencí Jaromír Jágr, po jehož křížném bekhendovém pasu skóroval v přesilové hře střelou do poloodkryté branky Andy Greene a vyrovnal na 2:2. Dramatický duel rozhodl v čase 62:37 paradoxně Kyle Palmieri, který pochází právě z New Jersey.

Anaheim už ztrácí v tabulce soutěže jen jeden bod na vedoucí Chicago, které doma podlehlo Vancouveru 2:3 po samostatných nájezdech. Po akci českého obránce Michala Rozsívala, jehož střelu dorazil do branky Patrick Kane, přitom Blackhawks vedli 2:0. Hosté ale trefami Zacka Kassiana a Daniela Sedina ztrátu smazali a o jejich výhře rozhodl v osmém kole penaltového rozstřelu Ryan Kesler.

Alexandr Ovečkin po asistenci Martina Erata pečetil vítězství Washingtonu 4:2 na ledě Caroliny a pokořil metu čtyř set vstřelených branek v NHL. Ruský kanonýr k tomu potřeboval 634 zápasů a v historii soutěže dokázala překonat hranici 400 branek rychleji jen pětice hráčů.

Výsledky NHL:

New Jersey - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Ryder, 55. Greene (Jágr) - 35. Fowler, 51. Perreault, 63. Palmieri.
NY Rangers - NY Islanders 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: 18. Pouliot, 23. Dorsett, 28. Stepan - 18. a 60. Grabner, 15. Clutterbuck, 32. Strait, 42. Vanek.
Carolina - Washington 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 18. J. Staal, 32. Nash - 21. Johansson, 29. Carlson, 36. Brouwer, 60. Ovečkin (Erat).
Chicago - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Versteeg, 25. P. Kane (Rozsíval) - 29. Kassian, 51. D. Sedin, rozhodující sam. nájezd Kesler.
Winnipeg - Florida 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 12. Trouba, 16. Enström, 16. Wheeler, 22. E. Kane (Frolík), 38. Frolík - 8. Matthias, 26. Bjugstad. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít