NHL: Gólman Neuvirth zaznamenal první asistenci v sezoně

Český brankář Michal Neuvirth si v nedělním programu NHL připsal v dresu Washingtonu první asistenci v sezoně, když jím odražený kotouč přetavil v branku Alexandr Ovečkin. Capitals ale museli překousnout na ledě Chicaga porážku 2:5.

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth | Zdroj: ČTK

Neuvirth zaznamenal asistenci u Ovečkinovy branky v 35. minutě utkání, když ruský útočník sebral jím odražený puk a po krásné individuální akci snížil na 2:4 z pohledu hostů.

Neuvirth ale v utkání čtyřikrát inkasoval z 28 střel, poslední branku dostali Capitals do prázdné branky při power-play. Na střídačce Washingtonu chyběl druhý český gólman Tomáš Vokoun, a to kvůli blíže neurčenému zranění.

„Abych pravdu řekl, ten zápas nám moc nevyšel. Musíme se takových chyb vyvarovat, do konce sezony už moc zápasů nezbývá a my se pereme o každý bod. Každá taková porážka nás sráží dolů, nebudeme to mít lehké. Ale máme tu hodně talentovaných hráčů, věřím, že nakonec se do play-off dostaneme,“ okomentoval utkání Michal Neuvirth.

Český útočník Aleš Hemský získal s Edmontonem jeden bod, když Oilers prohráli s Phoenixem 2:3 po samostatných nájezdech. Český hráč si připsal jednu branku a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Gólman Ondřej Pavelec kryl v bráně Winnipegu 31 střel, Jets ale na domácím ledě prohráli s Carolinou 3:4. Jednu asistenci si v dresu hostů připsal Jiří Tlustý.

NHL:

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 45. a 65. Hartnell, 41. Timonen (Voráček) - 14. Adams, 40. Malkin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19 927.

Chicago - Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. a 32. Shaw, 8. Stalberg, 28. P. Kane, 59. Bickell - 23. Knuble, 35. Ovečkin (Neuvirth). Brankář Michal Neuvirth odchytal 59 minut a 38 sekund, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Střely na branku: 29:18. Diváci: 21 561.

Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 49. Stajan - 14. Nikitin, rozhodující nájezd Atkinson. Střely na branku: 31:18. Diváci: 19.289.

Edmonton - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 27. Eberle, 28. Hemský (Šmíd) - 48. a rozhodující nájezd Ray Whitney, 58. Torres. Střely na branku: 38:42. Diváci: 16 839.

Anaheim - Nashville 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 8. Smith-Pelly - 42. Hörnqvist, 51. Fisher (Erat), 60. Legwand. Střely na branku: 31:27. Diváci: 14 978.

Winnipeg - Carolina 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 31. a 39. Miettinen, 12. Antropov - 26. a 51. E. Staal (na první Tlustý), 8. J. Jokinen, 59. LaRose. Za Winnipeg odchytal 58 minut a 59 sekund Ondřej Pavelec, inkasoval čtyři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 88,57 procenta. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15 004.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít