NHL: Hemský přispěl gólem k vítězství Edmontonu

Ve třech pondělních zápasech hokejové NHL se z českých hráčů gólově prosadil jen Aleš Hemský, jenž svou brankou pomohl Edmontonu k vítězství na ledě Dallasu 3:2 po samostatných nájezdech. Pardubický rodák tak přerušil svůj pětizápasový půst, ve kterém se gólově neprosadil.

Aleš Hemský (v bílém) zaznamenal už pátý gól v sezoně NHL

Aleš Hemský (v bílém) zaznamenal už pátý gól v sezoně NHL | Zdroj: Reuters

Aleš Hemský vyrovnal v Dallasu necelých pět sekund před vypršením druhé třetiny z dorážky na 1:1. To už se hosté museli vyrovnat se ztrátou brankáře Bryzgalova, kterého při úniku srazil Garbutt. Devin Dubnyk jej však v brance Edmontonu výtečně nahradil.

Ryan Garbutt ve třetí třetině svým druhým gólem v zápase dostal domácí znovu do vedení, ale Ference dělovkou z dálky vyrovnal a po prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl David Perron.

Daniel Alfredsson v létě po 17 sezonách strávených v Ottawě přestoupil do Detroitu a dnes se v bývalém působišti poprvé představil jako soupeř. Dvacet tisíc diváků přivítalo švédského útočníka potleskem ve stoje.

Právě Alfredsson se s českým obráncem Jakubem Kindlem podílel na úvodní brance Detroitu. Další gól přidal Miller a hosté vedli ve druhé třetině 2:0, když jejich gólman Gustavsson neudržel střelu Milana Michálka a MacArthur snížil.

Drew Miller ve třetí části svým druhým gólem dostal Detroit znovu do dvoubrankového vedení, Zibanejad v závěru zápasu snížil na 2:3. Skóre zápasu ale pečetil navrátilec Alfredsson, jenž v předposlední minutě upravil na konečných 4:2.

I ve zbývajícím utkání nedělního programu NHL se z výhry radovali hosté, když Vancouver uspěl na ledě Caroliny 3:2. Canucks sice v úvodní minutě druhé třetiny přišli během deseti sekund o dvoubrankový náskok, ale vedení jim brzy vrátil zpět Ryan Kesler svým druhým zásahem v utkání.

Výsledky NHL:

Carolina - Vancouver 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 21. J. Staal, 21. Gerbe - 4. a 22. Kesler, 16. Sestito.
Ottawa - Detroit 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 35. MacArthur (M. Michálek), 59. Zibanejad - 32. a 42. Miller, 29. Franzén (Kindl), 59. Alfredsson.
Dallas - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. a 44. Garbutt - 40. Hemský, 55. Ference, rozhodující sam. nájezd Perron.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít